Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 16:48
 
12 Haziran Çocuk İşçiliği İle Mücadele Günü kutlandı
12 Haziran Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü münasebetiyle Şanlıurfa Valiliği Açık Kapı Birimi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü organizasyonuyla, çocuklara yönelik düzenlenen program, Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi önünde gerçekleştirildi.
EKONOMİ Haberi
12 Haziran Çocuk İşçiliği İle Mücadele Günü kutlandı

 

  

 

Çocuklara yönelik sirk, panayır, atölye çalışmaları ve benzer etkinliklerin icra edildiği programa, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Bahadır Güneş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici ile çocuklar katıldı.

Yüz boyama, ebru, oyuncak yapma, sahne gösterileri gibi renkli görüntülere sahne olan programa, Kızılay, Hayata Destek Derneği ile dünyanın önemli kriz bölgelerindeki gençleri eğitim yoluyla koruma amacıyla kurulmuş RET International gibi sivil toplum kuruluşları da destek verdi.

12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü münasebetiyle bir basın açıklaması yapan Şanlıurfa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici, kurumlarının, çocuk işçiliğinin azaltılması ve nihai olarak ortadan kaldırılması konusunda toplumsal farkındalık yaratarak çalışmalar sürdürdüğünü söyledi.

İl Müdürlüklerinin 2019 yılı itibariyle 5709 çocuğu ailesi yanında desteklediğini, ayrıca İl Müdürlüğüne bağlı 11 ilçede hizmet veren Sosyal Hizmet Merkezinde “Çocuk İşçiliği ile Mücadele” kapsamında uzman personellerden oluşan mobil ekipler oluşturulduğunu, mobil gekiplerin sokak sokak dolaşarak çalıştırılan ve dilendirilen çocuklar hakkında gerekli sosyal inceleme ve değerlendirmeleri yaptığını ifade etti. Bilici, bu durumdaki çocukların ailelerine ve ilçede risk altında bulunan diğer çocukların ailelerine de çocuk işçiliği ile mücadele konusunda farkındalık yaratmak, bilinçlendirmek amacıyla belli periyotlarla seminerler düzenlendiğini ve eğitimler verildiğini kaydetti.

Şanlıurfa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici, çocuk işçiliği ile mücadele konusunda samimiyetle tüm çalışmaların takipçisi olduklarını ve nihai sonuç elde edilene kadar kararlı bir şekilde mücadele edeceklerini ifade etti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı