Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 13:14
 
3 Metrelik ahtapot’a yoğun ilgi
Bir balık tezgâhında teşhir edilen 4,5 kilo ağırlığında ve 3 metre boyundaki dev ahtapot Bursalıları şaşırttı. Marmara Denizi'nde yakalanan ahtapotun kilosu tezgâhta 50 liradan satışa çıkarıldı.
GENEL Haberi
3 Metrelik ahtapot’a yoğun ilgi

Bursa'da uzun yıllardır balıkçılık yapan Recep ve Kadir Altın kardeşler, balık halinden aldıkları dev ahtapotu pazarda satışa sundu. 4.5 kilo ağırlığı ve 3 metreyi geçen uzunluğuyla müşterileri hem ürküten, hem de meraklandıran ahtapot ilgi odağı oldu. Meraklı bakışlarla dev ahtapotu inceleyen vatandaşlar, ahtapotun fotoğrafını çekip sosyal medya hesaplarında paylaştı.

Ahtapotun kilosunu 50 liradan satan Kadir Altın, balıkçıların ağına takılan dev ahtapotu balık halinden aldığını belirterek, “Bazı müşterilerim ahtapot ve kalamar seviyor. Ama hiç bu kadar büyük ahtapot görmediler. Ben de yıllardır bu işi yapıyorum. Böylesine büyük bir ahtapotu çok uzun zamandır görmemiştim. Genelde küçük ahtapotlar geliyor hale. Bir ahtapotun bu denli büyümesi denizlerimizin eski temiz günlerine döndüğünü gösteriyor, bu da bizi mutlu ediyor" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı