Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 13:09 Bu haber 2025 kez okundu
 
'7 Peygamber 7 Tema' projesi Önce namaza sonra tiride
7 Peygamber 7 Tema Projesi Kapsamında Öğrencilere Hz. İbrahim Peygamber'in hayatı konulu konferans verildi.
EĞİTİM Haberi
'7 Peygamber 7 Tema' projesi Önce namaza sonra tiride

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda Harran Üniversitesi  İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut Öztürk tarafından verilen konferansa; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Uğur Hatipoğlu, Yenişehir, Türk Telekom, Ziyaeddin Akbulut, Profilo, Haliliye Ortaokulları ile Sabiha Özlek, Göbeklitepe, Şanlıurfa Esentepe İMKB Anadolu Liseleri, Hatice Kübra Kız Anadolu Lisesi ve Orhangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden öğrenciler katıldılar.

Konferansta bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Uğur Hatipoğlu, öğrencilerden konferansı can kulağıyla dinleyip Hz. İbrahim Peygamberin hayatını, misafirperverliğini, cömertliğini okullarında arkadaşlarıyla ilişkilerinde hayata geçirmelerini isteyerek, burada edinecekleri bilgilerin yaşantılarında ve gönüllerinde kalması temennisinde bulundu.

Konferans Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut Öztürk'ün öğrencilere Hz. İbrahim Peygamberin doğumundan itibaren yaşantısının akıcı bir üslup ile anlatılması ve Hz. İbrahim Peygamberin hayatından kendi hayatlarına katabilecekleri kesitler ile devam etti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı