Akçakale Belediyesi ile ilgili şok ihbar mektupları!
Haber
22 Eylül 2020 - Salı 10:18
 
Akçakale Belediyesi ile ilgili şok ihbar mektupları!
Akçakale Belediyesi ile ilgili AK Parti Genel Merkezi ve Bakanlığa ihbar mektubu gönderildi. Konu, CHP'li Vekil Mahmut Tanal tarafından meclis gündemine taşındı.
GÜNDEM Haberi
Akçakale Belediyesi ile ilgili şok ihbar mektupları!

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde ilçe belediyesinin yaptığı ihaleler ve çeşitli faaliyetler ile ilgili ihbar mektupları gönderildiği iddiası gündeme geldi. Gündeme gelen bu konuyu Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Şanlıurfalı Mahmut Tanal tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi gündeminde

Şanlıurfa Akçakale Belediyesi'nin yaptığı ihaleler ve diğer bazı faaliyetleriyle ilgili AK Parti Genel Merkezi ile Bakanlığa ihbar mektupları gönderildiği ortaya çıktı.

İhbar mektubunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ismi de geçiyor. CHP'li vekil Mahmut Tanal, konuyu Meclis gündemine getirdi. Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a yönelttiği soru önergesinde, AK Parti Genel Merkezi'ne elektronik posta yoluyla gönderilen ihbar mektubu doğrultusunda ne tür adımlar atıldığını, Akçakale Belediyesi'nin gerçekleştirdiği ihalelere ilişkin herhangi bir soruşturma başlatılıp başlatılmayacağını sordu.

Öte yandan meclis konuşmasında gönderilen şikayet mektupları içerisinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da adının geçtiğini iddia eden Tanal, mektupların kendisinde bulunduğunu ve talep Üzerine gönderebileceğini aktardı. Tanal, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nın spor tesisi yapımı için Akçakale Belediyesi'ne gönderdiği parayla düzenlenen ihaleye ilişkin Gençlik ve Spor Bakanlığı'na gönderilen ihbar mektubuyla ilgili de Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na soru önergesi yöneltti.

Kasapoğlu'na Bakanlığa elektronik posta yoluyla gönderilen ihbar mektubu doğrultusunda ne tür  adımlar atıldığını soran Tanal, “Akçakale Belediyesi'nin tartışmalı spor tesisi yapım ihalesinin iptali sağlanarak Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nın gönderdiği projeye destek parasının doğru kullanılması yönünde herhangi bir girişiminiz olacak mıdır?” diye sordu.

Tanal: mektuplar gizlendiyse talep üzerine gönderebilirim

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal konu ile ilgili gönderilen mektupların kendisine ulaştığını ifade etti. “İhbar mektupları şu an elimde.

Şayet mektuplar iletilmediyse, gizlendiyse, talep etmeleri halinde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, AKP tepe yönetimine ve ilgili bakanlara elimdeki mektupları göndermeye hazırım. Mektupta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da adı zikrediliyor. Şayet Soylu, adının mektupta neden yer aldığını merak ediyorsa mektubu kendisine de yollayabilirim. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na gönderilen ihbar mektubu ise Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nın spor tesisi yapımı konusunda gönderdiği para ve spor tesisi ihalesiyle ilgilidir. Mektuplar bana ulaştıysa AKP Genel Merkezi ve Bakanlığa da ulaşmıştır.

Mektupların içeriğindeki iddialar, önemsenmeyecek, görmezden gelinecek iddialar değildir.

Gerekli adımlar atılmalıdır. Akçakale Belediyesi'nin faaliyetleriyle ilgili devreye girmesi için Sayıştay

Başkanlığı'na da dilekçeyle başvurduk. Bu meselenin takipçisi olacağız. Kamuoyundan hiçbir şey gizlenmemelidir” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı