Aksoy’dan taşeron işçilere rekor zam
Haber
23 Ağustos 2020 - Pazar 14:06
 
Aksoy’dan taşeron işçilere rekor zam
Bozova Belediyesi ile Hür Belediye İş sendikası arasında imzalanan sözleşmeye göre taşeron işçilere rekor seviyede zam yapıldı.
İLÇE Haberi
Aksoy’dan taşeron işçilere rekor zam

Bozova Belediye Başkanı seçildikten sonra yaptığı çalışmalarla vatandaşların takdirini kazan Başkan Suphi Aksoy’un talimatları doğrultusunda taşeron işçilere belediyenin tüm imkânları kullanılarak yaklaşık olarak yüzde 45 oranında zam yapılması konusunda Hür Belediye İş Sendikası ile sözleşme imzalandı. Tarafların karşılıklı olarak anlaşmasının ardından Hür Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Sinan Sır ile Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Ziro protokolü imzaladılar. İmzalanan protokolün ardından işçiler, halkın sevgilisi haline gelen Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy’a teşekkür ettiler.

 

Sır, “Müjdeli haberi taşeron işçi kardeşlerimizle de paylaştık”

Hür Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Sinan Sır imza töreninin ardından yaptığı konuşmada, “Bozova belediyemizde çalışan Taşeron işçilerimize yönelik olarak daha önce Belediye başkanımızla yaptığımız görüşme sonrasında bugün Belediye başkan yardımcısı İlhan Ziro ile birlikte tüm işçilerimizi yakından ilgilendiren sözleşmeye imza attık. Atılan imzalar öncelikle tüm işçi kardeşlerimize hayırlı olmasın diliyorum. İşçilere yönelik olarak yapılan artış ve diğer haklarını korunmasında başta Belediye başkanımız Suphi Aksoy’a Belediye Başkan Yardımcımız İlhan Ziro’ya sendikam ve şahsım ve belediyede çalışan tüm taşeron işçileri adına teşekkür ediyorum. Böylesi güzel bir sözleşmeye imza atmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Bu güzel müjdeli haberi de tüm taşeron işçi kardeşlerimizle de paylaştık. İnşallah önümüzdeki günlerde Belediye Başkanımız Suphi Aksoy ve diğer tüm belediye yetkilileri ile birlikte taşeron işçi kardeşlerimizle birlikte bir araya gelerek bu güzel müjdeli haberi bir daha kendilerine vermiş olacağız. “ ifadelerini kullandı.

 

Ziro, “Zam, işçilerimize hayırlı olsun”

Bozova Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Ziro ise, “Belediye başkanımız Suphi Aksoy’un talimatları doğrultusunda belediyemizde taşeron işçi olarak çalışan ve Hür Belediye İş sendikasına bağlı olan işçileri yakında ilgilendiren tüm işçilerimize belediyenin tüm imkânları kullanılarak bin lira gibi maaş artışına gidildi. Ayrıca diğer tüm haklarına da gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Tüm işçilerimize hayırlı olsun” dedi.

 

İşçilerde büyük sevinç

Hür Belediye İş sendikası ile Bozova Belediyesi tarafından Belediye’de çalışan taşeron işçileri yakından ilgilendiren 3 yıllık sözleşme hazırlandı. Hazırlanan yeni sözleşmede başta haklarının korunması ve maaş artışları ile ilgili müjdeli haberde büyük sevinç yaşadıkları öğrenildi. İşçilerde başta Belediye başkanı Suphi Aksoy, Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Ziro, Hür Belediye İş Sendikası Genel başkanı Sinan Sır, sendika temsilcileri, Mehmet Sıdık Altungöz, Hanif Düzme ve Mustafa Çavur’a teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı