Ali Babacan, partisinin 1. Olağan İl Kongresine katıldı
Haber
01 Kasım 2020 - Pazar 18:40
 
Ali Babacan, partisinin 1. Olağan İl Kongresine katıldı
Şanlıurfa'ya gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan İl Kongresine katıldı. Kongrenin açılış konuşmasını yapan Babacan, "Yıllardır 'GAP, GAP' dedi bu ülke. Ama hala tamamlanmadı. Bir Kanal İstanbul parasına Güneydoğu'da suyun götürülmediği bir karış toprak kalmaz. Burada çiftçimizin bir an önce suya kavuşması gerekiyor. Aksi halde gerçekten yazık olacak" dedi.
SİYASET Haberi
Ali Babacan, partisinin 1. Olağan İl Kongresine katıldı

Sabah saatlerinde Şanlıurfa’ya gelen Babacan, Şehitlik Çamlık'ta düzenlenen Şanlıurfa 1. Olağan İl Kongresine katıldı. Kongreye, Babacan'ın yanı sıra DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz ve partililer katıldı.

Kongrede konuşma yapan Ali Babacan, İzmir'de meydana gelen depreme değindi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Şanlıurfa İl Kongresi’nde konuştu. Sözlerine İzmir depreminde hayatını kaybedenleri anarak başlayan Babacan şu ifadeleri kullandı:

İşte, Babacan'ın konuşmasından satır başları:

Deprem, bu toprakların insanının birbirini çok sevdiğini yine gösterdi

Yaşadığımız bu acı deprem felaketi bize bir şeyi tekrar gösterdi. Haber gelir gelmez, ülkemizin dört bir yanından tüm toplum kesimlerinden herkes seferber oldu, afet bölgesine akın etti. Oteller, pansiyonlar kapılarını açtı, insanlar sokaklarda ellerinden ne gelirse yapmaya başladı. Çünkü bu toprakların insanı, kimliği ne olursa olsun; kökeni, inancı, görüşü ne olursa olsun; birbirini çok seviyor. Başkasının acısını kendi acısı sayıyor. Elini uzatmaktan çekinmiyor.

 

Türkiye’nin yüzünü geçmişten yarına çevirebiliriz

Artık eski hesaplaşmaları, kavgaları arkada bırakıp, yeni bir başlangıç yapmanın zamanı geldi. Kavgalar, hesaplaşmalar hiçbir sorunumuza çare olmadı. Geçmiş, doğruları ve yanlışlarıyla, içinden geçtiğimiz ortak geçmişimizdir, geçmişi değiştiremeyiz. Hiçbirimiz geçmiş üzerinde uzlaşmak zorunda da değiliz. Ama geleceğin ipleri elimizde. Yarınları, hepimizin ortak yarını yapabiliriz. Türkiye’nin yüzünü geçmişten bugüne ve yarına çevirebiliriz.

 

İstiklâl Marşı’mızın girişinde söylendiği gibi; Korkma Türkiye

Kimliği, inancı, ideolojisi her ne olursa olsun herkesi, özgürlük, hak, adalet, demokrasi, ehliyet, fırsat eşitliği, hesap verebilirlik ilkeleri etrafında yeni bir toplumsal sözleşme yapmaya davet ediyoruz. Artık, konuşmaktan, fikirlerden, farklı kimliklerden, dünyadan, gelecekten korkmayan cesur, özgür ve zengin bir Türkiye istiyoruz. İstiklal Marşı’nın girişinde söylendiği gibi; Korkma Türkiye!

 

Bir Kanal İstanbul parasına Güneydoğu’da her yere su götürülür

Yıllardır GAP dedi bu ülke, hâlâ tamamlanamadı. Özellikle sulama ayağı hala eksik. Burada sulama kanallarına ihtiyaç varken, sürekli Kanal İstanbul’u duyuyoruz. Bir Kanal İstanbul parasına Güneydoğu Anadolu’da suyun götürülmediği bir karış toprak kalmaz.

 

Türkiye'de bir demokrasi, adalet, hukuk sorunu var. Şeffaflık, hesap verebilirlik çok çok önemli. Türkiye'de parti tüzüklerine baktığımızda en ileri partinin DEVA olduğunu görüyoruz. Bizim partimizde yüzde 50, 50 kuralı var. Bu çok önemli.

Yıllarca Şanlıurfa'nın en önemli sorunu neydi? Ankara durmadan Şanlıurfa'ya isimler gönderiyor. Biz, DEVA olarak Şanlıurfa'nın sesini, temsilcilerini Ankara'ya taşıyacağız. Orada hakedildiği şekilde temsil edilmesini sağlayacağız.

DEVA Partisi olarak çok büyük yeniliklere imza attık. Toplumu kutuplara ayırmayacağız, hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Artık Türkiye'nin, Şanlıurfa'nın DEVA'sı var. Ve biz hazırız!

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı