Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 12:44
 
Amorti bilet alımları sürüyor
Ülke genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da milli piyango yılbaşı özel çekilişinde amorti tutturan biletlere ikramiyeleri dağıtılmaya devam ediyor.
ÖZEL HABER Haberi
Amorti bilet alımları sürüyor

Yılbaşı özel çekilişinde amorti olarak belirlenen biletlere ikramiye dağıtımı devam ediyor. Şanlıurfa da, bir vatandaşın 80 bin TL ve başka bir vatandaşında 10 bin TL’lik ikramiye kazandığını belirten bilet satıcısı Cebrail Pamuk, ellerinde amorti bileti bulunan vatandaşların ikramiyelerini almaya devam ettiklerini söyledi.

Pamuk, vatandaşların büyük bir umutla almış oldukları biletlere teselli ikramiyesi olarak dağıtılan amortilerin sadece 2 rakama uygulanmasına birçok vatandaşın tepki gösterdiklerini belirterek: “yılbaşı özel çekilişinde dağıtımı yapılacağı belirtilen 80 milyonluk büyük ikramiye tüm ülkede olduğu gibi Şanlıurfalı vatandaşların da rüyalarını süslüyordu.

Birçok vatandaş bizlerden biletlerini alırken aynı zamanda yine bizlere hayallerinden bahsediyorlardı. Bizlerde onları dinleyerek hayallerine ortak oluyorduk. Birçok vatandaş biletine ikramiye isabet ettiği takdirde bizlerle paylaşacaklarını belirterek mutluluklarına bizleri de ortak ediyorlar.

Fakat ne yazık ki Şanlıurfa’ya çıkmadı büyük ikramiye. Son çekilişte Şanlıurfa da iki kişiye teselli ikramiyesi olarak 80 bin TL ile 10 bin TL çıktı. Zaten bu vatandaşlarda ikramiyelerini aldılar.

Birçok vatandaş ise amorti rakamlarının sadece 2 rakamdan oluşmasına tepkilerini göstererek Milli Piyango İdaresinin bu konuda yeni bir uygulama yapması gerektiğini söyleyerek amorti fiyatlarının 4 rakama çıkartılmasını istiyorlar. Bizlerde yine onları dinleyerek teselli ikramiyesi yerine sadece teselli etmek zorunda kalıyoruz” şeklinde konuştu 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı