Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 09:42 Bu haber 1179 kez okundu
 
Aşevi Ramazan ayında hayırseverleri bekliyor
Şanlıurfa’da 23 yıl önce kurulan Aşevi, Ramazan ayında da kapılarını yoksullara açtı. Fakirlerin umudu olan Aşevi, hayırseverlerin desteklerini bekliyor.
ÖZEL HABER Haberi
Aşevi Ramazan ayında hayırseverleri bekliyor

Mehmet Aslan/

Kentte 23 yıl önce birkaç gönüllü kuruluş ve hayırseverin yardımıyla yola çıkarak ihtiyaç sahiplerine gıda ve yemek yardımında bulunan Aşevi, Ramazan ayında da kapılarını yoksullara açtı. Günlük 15 kazanın kaynadığı aşevinde, sıraya giren ihtiyaç sahipleri, yanlarında getirdikleri kaplarla evlerine sıcak yemek götürüyor.

Üşenmeden yorulmadan

Aşevi Sorumlusu Ali Topal yaptığı açıklamada,23 yıldır fakir vatandaşlara yemek, gıda ve giysi yardımında bulunduklarını söyledi. Üşenmeden yorulmadan yoksul vatandaşlara hizmet ettiklerini ifade eden Topal, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere 2 çeşit yemek dağıttıklarını belirterek şunları söyledi:  “Hayırseverlerimiz sayesinde çeyrek asrı aşkın bir süredir ihtiyaç sahiplerimizin yanındayız. Burada genellikle, dul, yetim, asker ve şehit yakını, kişiler faydalanıyor. Bu mübarek ayda kardeşlerimiz zekatlarını, fitrelerini ve oruç tutamayanların oruç fidyelerini Aşevinde gönül rahatlığıyla değerlendirebilirler. Adak ve diğer sadaka kurbanlarını da kabul ediyoruz. Yardımların devam etmesi için Urfalı hayırseverlerimizin ve iş adamlarımızın desteklerini bekliyoruz.”

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı