Asfalt dere yatağına dönüştü
Haber
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 12:33
 
Asfalt dere yatağına dönüştü
Asfalt üzerinde çok sayıda farklı alanlarda patlayan su şebekesi asfaltı adeta dere yatağına çevirdi.
ÖZEL HABER Haberi
Asfalt dere yatağına dönüştü

Süleymaniye Caddesi üzerinde yaşanan alt yapı sorunu mahalleli vatandaşların tepkisine neden oldu. Alt ve üst yapıda bir türlü onarılmayan cadde üzerinde bu defa çok sayıda farklı alanlarda patlayan su şebekesi asfaltı adeta dere yatağına çevirdi.

Mahalle sakinleri yaz kış aynı sorunun sürekli olarak devam ettiğini ve ekiplerin gelerek yenilemek yerine sadece küçük onarımlar yaparak bölgeden ayrıldıklarını fakat bir süre sonra yeniden aynı bölgede altyapıda sorunlar yaşandığını söylediler.

Kayıp su ve sürekli onarılan alt ve üst yapının milli servet kaybına ve israfa neden olduğunu belirten vatandaşlar, bölgenin sorunlu olan alt yapısının bir an önce daha sağlıklı ve kalıcı bir çözümle onarılması gerektiğinin altını çizdiler.

Vatandaşlar; “10 yıla yakın bir zamandan beri bu alanda ikamet etmekteyiz. Bu sürede iki ay bu alanın kuru ve sorunsuz bir şekilde olduğuna şahit olmadık. Bu alan oldukça kalabalık halkın yaşadığı bir yer. Özellikle araç trafiğinin çok yoğun bir şekilde yaşandığı alanda ne yazık ki alt yapı sürekli olarak sorunlar çıkartmakta.

Patlayan su boruları asfaltı adeta dere yatağına çeviriyor. Defalarca ŞUSKİ ve Haliliye belediyesine konu hakkında bilgiler vermemize rağmen bir türlü soruna kalıcı çözüm ile hiçbir kurum bu alanda alt ve üstyapı çalışmaları gerçekleştirmedi.

Bu bir milli servet kaybıdır. Aynı zamanda israfın görüntüsüdür. Gelen ekipler alt yapıda sadece küçük bir onarım yapıyor ve ardından asfalt ekipleri bölgeye gelerek küçük ve dayanıksız asfalt çalışmasıyla yamalayıp gidiyor.

Bu bir çözüm değil, bölgede aynı zamanda otoyol çalışmaları nedeniyle ağır araçlar bu yolu oldukça sık kullanıyor. Aynı zamanda araç trafiği çok yoğun bir yol. Bu sorunların yaşanmaması için aynı bölgede kalıcı bir alt ve üstyapının oluşturulması gerekiyor. Zaten zor günler yaşıyoruz. Hiç değilse bulunduğumuz alanlarda sorunsuz bir şekilde yaşayalım. Yetkilileri bir an önce bu alanda çalışmalar yapmaları için bölgeye çağırıyoruz” şeklinde konuştular.  

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı