Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 08:04 Bu haber 932 kez okundu
 
Asla diz çökmeyeceğiz...
Tam 3 yıl önce FETÖ’nün alçaklıkta sınır tanımayan darbeci askerleri milyonların çelik gibi iradesine tosladılar...Bombalara vücudunu siper eden milyonlar tüm dünyaya şu mesajı yollamıştı: Bu millete asla diz çöktüremezsiniz...
GENEL Haberi
Asla diz çökmeyeceğiz...

Hain FETÖ tarafından planlanan 15 temmuz darbe girişimi üzerinde 3 yıl geçti. O gece darbe girişimi hezimetle sonuçlanırken, Türkiye Cumhuriyetini bölmeye çalışan hainlere karşı Cumhurbaşkanın talimatı ile sokağa çıkan milyonlarca Türk halkı et tırnak gibi birbirleriyle kenetlenerek ülkesine milletine bayrağına vatanına sahip çıkmıştı.

Bugün 3.yılı

Darbenin bugün 3.yılı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Milli diriliş ve birlik gününde tüm Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa’da da anma kutlamalar yapılacak. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediye başkanlıkları, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının ortak düzenlediği anma programı, 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 11.00’de 15 Temmuz Şehitlerinin Beziüzzaman mezarlığındaki kabirlerinin ziyaret edilmesi ve akabinde Dergah Camii’nde mevlit okutulması ile başlayacak.

Tüm camilerde sela okunacak

15 Temmuz Şehit ve Gazi ailelerinin ziyaret edilmesiyle devam edecek programın akşamki bölümü ise Haleplibahçe’deki Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi önünde toplu kılınacak akşam namazı ile başlayacak.Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayacak olan gece programı, 15 Temmuz Şehitlerimizin biyografisinin okunması, 15 Temmuz konulu belgesel gösterimi, Büyükşehir Belediyesi engelli Mehteran Grubu gösterisi ve 15 Temmuz konulu şiirlerin okunması ile devam edecek.

Aynı yerde toplu kılınacak Yatsı namazı akabinde protokol konuşmaları, 15 Temmuz konulu belgesel gösterimi, ilahi konseri ile devam edecek.Gece saat 00.13’te tüm Türkiye’deki camilerde sela okunmasının ardından, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının alanda canlı verilmesinin ardından program sona erecek.

Vali’den davet

   Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de,, 15 Temmuz 2016 gecesi milletçe yaşadığımız hain darbe girişimi sonrasında şehit olan demokrasi kahramanlarımızı anmak ve o gece yaşananları unutmamak, unutturmamak için, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenecek olan “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliklerine tüm vatandaşları katılmaya davet etti.

 

FETHİ YAVUZTÜRK

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı