Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 11:52 Bu haber 679 kez okundu
 
Aslan, "İstanbul’daki öğrenci daha ucuza seyahat ediyor”
31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nden Karaköprü Belediye Başkan adayı olan Essum Aslan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan zammı eleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Aslan,

Eğirim öğretim yılının başlangıcında, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu taşıma araçlarına biniş ücretlerinde zam yapmıştı. Vatandaşlar çok tepkili olduğu zamma bir tepkide siyasetçi Essum Aslan’dan geldi. Belediyelerin her zaman vatandaşın yanında olarak, daha yaşanabilir bir hayat sunmak için çalışmalar yapmaları gerektiğini ifade eden Aslan, İstanbul’da ki öğrencilerin Şanlıurfa’da ki öğrencilere göre daha ucuz seyahat ettiklerini vurguladı. Yapılan zamlardan vatandaşların olumsuz etkilendiğinden dolayı Büyükşehir Belediyesi yetkililerine seslenen Essum Aslan, “Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin vatandaşların çıkarlarını ön planda tutarak fiyat tarifesinde tekrardan düzenleme yapması halkın yararına olacaktır.” Dedi.

 

Aslan, “İstanbul’daki öğrenci daha ucuza seyahat ediyor”

Essum Aslan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Belediyeler her zaman vatandaşının yanında olarak, daha yaşanabilir bir hayat sunmak için çalışmalar yapmalıdır. İstanbul’da öğrenciler, Şanlıurfa’da yapılan son zamlarla beraber Urfa’da ki öğrencilerden daha ucuza seyahat etmektedir. Yapılan zamlar geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımızı da olumsuz etkilemektedir. Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin vatandaşların çıkarını ön planda tutarak fiyat tarifesinde tekrardan düzenleme yapması halkın yararına olacaktır.” Dedi.

 

“Duyun sesimizi”

Siyasetçi Essum Aslan’ın bu açıklamasına vatandaşlar da destek verdi. Vatandaşlar, “İndirim yapılsın, 3 öğrencim var asgari ücretle geçinilmiyor, duyun sesimizi. Seçilmiş başkanlar 5 yıl istediği gibi at koşturur. Borçlu belediyelerin bütçesini nasıl dolduracaklar bizim cebimizden tabi. Ulaşıma zam, suya zam, elektriğe zam, doğalgaza zam yani kısacası her şeye seçimden sonra zam üstüne zam yaptılar. Sorun değil reisimiz için seçtik onları diyenler size de selam olsun. Bunlar reisin bilgisi olmadan yapılmıyor. İstanbul’da yaşıyorum öğrenci 1.25 Lira aktarma 0.55 kuruş” Şeklindeki ifadeleri ile tepkilerini dile getirdiler.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı