Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 09:34 Bu haber 906 kez okundu
 
Ayaküstü beslenmeye başladık
Korona virüs önlemleri beslenme alışkanlıklarımızı da değiştirdi. Tolu yerlerde yemek yeme yasağının uygulandığı alanlarda vatandaşlar yemeklerini ayaküstü yemeye başladılar.
ÖZEL HABER Haberi
Ayaküstü beslenmeye başladık

Lokanta ve restoranların yanı sıra dönercilerde de korona virüs tedbirleri çerçevesinde alınan tedbirler devam ediyor. Korona virüs önlemleri beslenme alışkanlıklarımızı da değiştirdi. Tolu yerlerde yemek yeme yasağının uygulandığı alanlarda vatandaşlar yemeklerini ayaküstü yemeye başladılar.

Alınan tedbirler çerçevesinde yanaşık düzen şeklinde yemek yenmemesi konusunda yasak getirilmesinin ardından dönerciler, bu defa satışlarını ayaküstü dürüm satışı olarak değiştirerek vatandaşlara hizmet vermeye başladılar.

Alınan kararların insan sağlığı konusunda önemli bir karar olduğuna dikkat çeken dönerciler, sürecin en kısa zamanda sonlanması için dua ettiklerini belirterek; “dünyayı etkisi altına alan ve çok hızlı bir şekilde yayılan korona virüs, sağlığımızı tehdit etmeye devam ediyor.

Ülkemizde bu konuda alınan tedbirler üst seviyede. Özellikle vatandaşların toplu halde kullandıkları alanlarda virüs daha hızlı bir şekilde yayılıyor. Bu nedenle toplu alanlarda vatandaşların mecbur kalmadıkça bulunmamaları isteniyor.

Bizlere bu kapsamda dükkanlarımızda bulunan ve vatandaşların oturarak yemek yeme düzeninde kullanmış oldukları masa ve tabureleri kaldırarak, oturma düzenin ortadan kaldırdık. Dürüm siparişlerimizi mümkün olduğunca telefondan alarak siparişleri adreslerine hijyenik bir şekilde ulaştırmaya başladık.

Bizler esnaflar olarak devletimizin almış olduğu tedbir kararlarını uygulayarak mücadeledeki rolümüzü ortaya koyduk. Her şey insan sağlığı için. Bizlerde bu nedenle alınan kararları sonuna kadar uygulayacak ve destekleyeceğiz” şeklinde konuştular.

Alınan karaların hayatın akışını zorlasa da uymanın en doğru karar olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, almış oldukları dürümleri ev veya iş yerlerinde temiz ortamlarda tükettiklerini belirttiler. Temizlik ve hijyenin hastalıkla mücadele konusunda büyük önem arz ettiğini belirten vatandaşlar; “Alınan tedbir kararları, bizleri hastalığın pençesine düşmekten kurtarmak için alınmış olan kararlardır.

 Çalışmak zorunda olan bir toplumuz. Bu nedenle işe gitmek zorundayız. Mümkün olduğunca temizlik konusunda alınan tedbir kararlarına uymaya çalışıyoruz.

Öğlen saatlerinde artık evlerimize değil, mümkün olan en kısa yolda karnımızı doyurmaya çalışıyoruz. Bu nedenle en yakın dürümcüye ya giderek yada telefonla sipariş vererek öğlen yemeklerimizi yiyoruz. Daha önceleri lokanta ve restoranlarda oturarak verdiğimiz siparişlerimizi tüketirdik. Fakat son zamanlarda siparişlerimizi ya evde yada iş yerlerimizde yanaşık düzen kurmadan tüketmeye başladık. Umarız bu durum bir an önce son bulur ve tehdit ortadan kalkar. Böylelikle tüm dünya rahat bir nefes almış olur” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı