Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 16:08
 
Babacan’ın partisinde dört Urfalı
Ekonomi eski bakanı Ali Babacan tarafından kurulacak olan ve isminin Deva Partisi olacağı iddia edilen yeni partide Şanlıurfa’dan dört isim yer aldı.
SİYASET Haberi
Babacan’ın partisinde dört Urfalı

Deva Partisinin Çarşamba günü açıklanması bekleniyor. Ekonomi eski bakanı Ali Babacan tarafından kurulacak olan ve isminin Deva Partisi olacağı iddia edilen yeni partide Şanlıurfa’dan dört isim yer aldı.

Şanlıurfa AK Parti Eski Milletvekili Müfit Yetkin partinin kurucu üyeliğinde bulunurken, geçtiğimiz yıl Belediye Başkanlığı seçimlerinde Saadet Partisinden Karaköprü belediye başkan adayı olan Essum Saatçi Aslan’ın yanı sıra Şanlıurfalı ekonomist Mustafa Satıcı ve Mühendis Kadirye Esra Aygün’ün yer aldığı öğrenildi.

Ali Babacan aylardır kurulması beklenen yeni partisini, kulislere sızan bilgiye göre çarşamba günü kuracak. Babacan'ın partisinin ismi ise DEVA Partisi olacak. Öte yandan partinin kurucular kurulunda, aktif görev alan vekillerin de olacağı öğrenildi.

Öte yandan Bakanlığa dilekçe verilmeden önce Ali Babacan, partinin ismini ve logosunu açıklayacak. Babacan'ın, yeni partinin programını genel çerçevesiyle kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı