Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 08:31 Bu haber 1443 kez okundu
 
Baharın müjdecileri badem çiçekleri açtı
Şanlıurfa’da özellikle Şubat ve Mart aylarında baharın gelişini müjdeleyen çiçekler olarak bilinen badem çiçekleri güzel görüntüleriyle vatandaşların yüzlerini gülümsetti.
ÖZEL HABER Haberi
Baharın müjdecileri badem çiçekleri açtı

Baharın gelişini müjdeleyen badem çiçekleri Şanlıurfalı vatandaşlara adeta görsel şov sunuyor. Özellikle Şubat ve Mart aylarında yüzünü gösteren badem çiçeklerinin büyük umutlarla açtığını belirten Şanlıurfalı vatandaşlar, bu baharda ülkenin selameti içinde güzel bir başlangıç olması için temennide bulunduklarını söylediler.

Vatandaşlar; “Badem çiçeklerini görmek bizleri oldukça mutlu etti. Özellikle kendilerine has yoğun yapılarıyla adeta gönüllere yer eden badem çiçeklerinin umarız. Son zamanlarda zor süreçlerden geçen ülkemiz için uğur olur ve sıkıntılı günleri geride bırakırız.

Özellikle evlerin bahçelerinde ve Şanlıurfa’nın çevresinde bulunan dağlarda yüzünü gösteren çiçeklerinin aynı zamanda şehrin güzelliğine görsel bir katkıda bulunuyorlar. Bu çiçekleri herkes çok seviyor. Bu gün çiçeklerinden faydalandığımız badem ağacı, yaz ayında ise yine bizlerden nimetini esirgemiyor. Kuru bademleri ile bizlere yemişlerini sunan badem ağaçları için ne kadar Yüce Allah’a hamd etsek azdır” ifadelerini kullandılar.  

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı