Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 08:40 Bu haber 355 kez okundu
 
Bakımsız tuvalet tehlike saçıyor
Çamlık parkı içerisinde bulunan umumi tuvalet, bakımsızlık nedeniyle tehlike saçıyor. Vatandaşlar sağlık açısından risk oluşturan tuvaletin yıkılmasını istiyor.
ÖZEL HABER Haberi
Bakımsız tuvalet tehlike saçıyor

Çamlık parkında bulunan umumi tuvalet, bakımsız haliyle adeta tehlike saçıyor. Sağlıksız ve bakımsız olması nedeniyle çevreye kötü kokular yayan tuvalet aynı zamanda enfeksiyon riski taşıması nedeniyle kullanıcıların sağlığını tehdit ediyor.

Yetkililerin bu tuvalete neden bakım yapmadığını soran vatandaşlar, bu konuda gerekli tedbirlerin alınmasını isteyerek; “bu tuvalet adeta mikrop yuvası. Kış olması nedeniyle çevreye kötü kokular şu an için yayılmıyor fakat yaz mevsiminde başta tifo ve dizanteri gibi hastalıklara adeta davetiye çıkartıyor.

Özellikle çocuk parkına yakın olan bu tuvaleti kullanan çocuklar büyük risk altında

Hepatit gibi hastalıklara da davetiye çıkartan tuvaletin yıkılmasını istiyoruz.”

Madde bağımlılarının yuvası haline geldi

Madde bağımlılarının adeta yuvası haline gelen tuvaletin bir an önce yıkılması gerektiğini vurgulayan vatandaşlar; “bu tuvalet gece saatlerinde özellikle madde bağımlılarının adeta buluşma noktası. Birçok madde bağımlısı bu tuvaleti geceleri kullanıyor.

Bakımsız tuvalet bölgede ihtiyacı karşılayamaz halde bu tuvaletin ilerleyen zamanlarda olası bir hastalık riskinin yanı sıra birde madde bağımlılarının zarar görmesine neden olmadan bir an önce yıkılması gerektiği inancını taşıyoruz.

Belediye yetkilileri gerekli hassasiyeti göstererek bölgede inceleme yapmalı. Düzenlenmesi mümkün olmayan ve özellikle geceleri madde bağımlılarının yuvası haline gelen tuvaleti bir an önce yıkım kararı çıkartılması gerektiğine inanıyoruz.” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı