Haber Detayı
25 Mayıs 2019 - Cumartesi 13:40 Bu haber 3387 kez okundu
 
Başkan Yıldız, Gazetecilerle buluştu
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, kentte görev yapan gazetecilerle iftar programında buluştu.
SİYASET Haberi
Başkan Yıldız, Gazetecilerle buluştu

Bir otelde düzenlenen iftar programına İl Başkanı Bahattin Yıldız’ın yanı sıra Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan vekili Faruk Bayık ve il Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

İftar programının ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Yıldız, şunları söyledi:

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ: 31 Mart yerel seçimlerinde AK Partimize AK başkanlarımıza teveccüh göstererek, 13 ilçemizin 12’sinde Cumhur İttifakına destek vererek, seçimlerden zaferle çıkmamızı sağladılar. Gerek 12 ilçemiz ve büyükşehrimizi olmak üzere 5 yıllık süre zarfında 2019-2024 sürelerin de seçim meydanlarında ne vaat ettiysek o projeleri hayata geçirmek için gece gündüz demeden başkanlarımızla birlikte aziz vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız.

SORUNLAR TEK ELDEN ÇÖZÜLECEK:Elimizden geldiği ölçüde sizlerle de hep bir arada olup yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunacağız. Şunu özellikle ifade etmek isterim ki geçmiş dönemlerde bugüne kadar gelen bir takım sorunları bu dönemlerde yaşatmayacağımızı, seçim meydanlarında deklare ettik ifade ettik. Özellikle merkez ilçelerimizde vatandaşlarımızın bir sorunu olduğunda belediyeyi aradığında bu bizim sorunumuz değil diğer belediyenin sorunudur gibi vatandaşı bezdirecek, sorunları ortadan kaldıracak projemiz üzerinde çalışıyoruz. Tüm ilçe belediye başkanlarımız ve büyükşehir belediye başkanımızla birlikte sık sık bir araya gelip o sistemi aktif hale getirmek için çalışmalarımız sürüyor.”

ORTAK BİR BEYAZ MASA KURULACAK: “Diyelim ki Karaköprü’de arayan bir vatandaşımız 153 Beyaz Masaya şikâyetini bildirdiğinde veya Eyyübiye’den aradığında oradaki arkadaşımızın bizim ilgi alanımızda değil işte 15 metreden, 20 metreden sonrası büyükşehirim aşağı ilçe belediyelerindir diyerek vatandaşa yardımcı olmayıp geri gönderiyordu. Bundan da çokça şikâyet geliyordu, bu alanda gelen şikayetleri oradaki sorunlu arkadaşımız kendisi ilgili birime vatandaşı aktaracaktır, ortak bir arazı ekibi, ortak zabıta ortak bir Beyaz Masanın kurulumu yapılacak inşallah o yönde çalışmamız devam ediyor.

 HAYRET İLE İZLİYORUM:Bizler Şanlıurfa için ne yapabiliriz çabası içeresindeyiz, belediye başkanlarımızla, milletvekillerimizle, MKYK üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde, eksik neyse tamamlanması gereken projeler meşbuların bir an önce tamamlanıp milletimizin hizmetine sunmak derdindeyiz. Siyaset sahnesi çok farklı bir kulvardır, siyaset yaptığınız zaman aman kimse beni eleştirmesin, hiç kimse bana dokunmasın, hiç kimse benimle ilgili bir şey yazmasın, derseniz o zaman bu siyaseti bırakacaksınız eve gidip kapanıp bir kütüphanenin köşesinde işten eve evden işe gidip gelirsiniz. Allaha şükürler olsun bizler tüm teşkilatlar olarak milletvekillerimize, MKYK üyelerimize çok zorlu bir seçim sürecini geride bıraktık. 13 ilçenin 12’sini de aziz vatandaşlarımız bizlere nasip ettiler. Hizmette tekrar AK belediyeler AK başkanlar dediler. Ortada böyle bir tablo varken ve Sayın Cumhurbaşkanımız bizleri kabul etmişken bu tür algıların nerede nasıl çıkarıldığını bende hayret ile izliyorum.”

 

DEĞİŞİM DÖNÜŞÜM BAŞLADI: Kızılcahamam kampında Cumhurbaşkanımız şunu açık ve net bir şekilde ifade etti. Başarısız olan teşkilatlarda revizyona gidilecek. Başarısız teşkilatlar revizyona gidilecek sözlerine bazıları bizlere yönlendirmeye çalışıyor. Şunu açık söyleyeyim Cumhurbaşkanımızın ifadesi net bununla ilgili değişimlerde başladı zaten. Bazı illerde il başkanlarımız istifa etti, değişim dönüşüm başladı. Tabi İstanbul seçimleri sonrasında da Sayın Cumhurbaşkanımızı takdirleridir, onun takdiri ile görevden alınabilir.”

ÇEVİK KUVVET PROJESİ HIZLA İLERLİYOR: “Seçimin akabinde hemen bakanlarımızla çevik kuvvet projesi hakkında görüşmelerimiz oldu özellikle Ulaştırma Bakanımızı ziyarete gittik. Şehrimizin ana damarı içinde yer alan Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağın bitirilmesi için ne gerekiyorsa eğer firmaların alacağı varsa, bunların hal edilip projenin tamamlanası ve hizmete açılması talebimizi ilettik. Karayolları Bölge Müdürlüğümüzün seçimlerden önce bizlere vaati bir yönünün trafiğe açılacağıydı, Diyarbakır-Şanlıurfa istikametinin yüklenici firma ile görüştüğümüzde betonlaşma çalışmalarının bittiğini ama bu dönemdeki olumsuz mevsim şartları çalışmaları biraz etkiledi. Dolgunun yapılamamasından dolayı yolun bitirilip açılamadığını söyledi. Bakan beyde konuyu takip ettiğini buradaki ödeneğin aktarıldığını şuanda da 182 kişi çalışıyor yoğun bir şekilde sürüyor. İkinci olarak Evren Sanayiye bağlayan çevreyolunun bitirilmesi, buranın şehir için çok önemli olduğunu Evren Sanayiye giden araçların oradan gitmesi şehir merkezi için çok önemli bir durumdur. Üçüncü olarak Birecik-Şanlıurfa arası duble yol yapılması organizeye kadar olan kısım duble yol ondan sonrası yok. Bundan dolayı da çokça ölümlü kazaların meydana geldiği yoldur ondan dolayı buranında yatırım planına alacaklarını söylediler.

FETHİ YAVUZTÜRK

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı