Haber Detayı
03 Haziran 2019 - Pazartesi 12:02 Bu haber 1582 kez okundu
 
Berberlerde bayram yoğunluğu
Şanlıurfa’da bayram öncesi kuaförlerde yoğunluk yaşanıyor. Berberler, müşterilerini bayrama en iyi şekilde hazırlamak için sahura kadar çalışıyor.
ÖZEL HABER Haberi
Berberlerde bayram yoğunluğu

Yarın idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı öncesi kişisel bakımlarını da ihmal etmeyenler, bayrama az bir süre kala soluğu kuaför ve berberlerde aldı. Türkiye'nin her ilinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da Mübarek Ramazan Bayramına yaklaşırken yoğunluk yaşayan kuaförler, müşterilerini bayrama en iyi şekilde hazırlamak için sahura kadar mesai yapıyor. Bayram öncesi erkekler saç ve sakal bakımına özen gösterirken, kadınlar da saç bakım ve makyajlarının yanı sıra manikür ve pedikür yaptırıyor.Her Ramazan Bayramı öncesinde iş yoğunluğu yaşayan berberlerin bu Ramazan Bayramı öncesinde de yüzleri gülüyor.

Sabaha kadar çalışıyoruz

Ramazan Bayramı’ndan dolayı işlerinin yoğunlaştığını belirten berberler, bayram sabahına kadar mesai yapacaklarını söylediler. Gazetemize konuşan Berber Reşit Neğe, “Her bayram olduğu gibi yine yoğunuz. Çünkü insanlar bayrama ve tatile daha bakımlı girmek istiyorlar” dedi.

Neğe, havaların sıcak ve vatandaşların oruçlu olmasından dolayı yoğunluğun akşam saatlerinde arttığını ve özellikle son günlerde sabaha kadar çalıştıklarını belirtti.

Vatandaşlar akşam saatlerini tercih ediyor

Reşit Neğe,  "Bayram öncesi bayağı yoğunluk var. Havalar sıcak olduğundan vatandaşlar akşam saatlerini tercih ediyor. Gece geç saatlere kadar yoğun oluyoruz. Eleman sayımızı arttırdık. Geceli gündüzlü yirmi dört saat çalışıyoruz. Bu yoğunluk devam ederse bayram günü de çalışmayı düşünüyoruz. İnşallah bu bayram hayırlara vesile olur. Ümmet-i Muhammed’e hayırlı bayramlar gelir. Herkesin güzel bayramlar geçirmesi dileğiyle hayırlı bayramlar” ifadelerini kullandı.

Mehmet ASLAN

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı