Beyazgül çalışmalarını anlattı
Haber
15 Ekim 2020 - Perşembe 17:12
 
Beyazgül çalışmalarını anlattı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Katıldığı bir televizyon programında Şanlıurfa için yapılan ve yapımı devam eden projelerle ilgili sorulan sorulara cevap verdi.
GÜNDEM Haberi
Beyazgül çalışmalarını anlattı

3 yerel televizyon kanalının ortak canlı yayınına konuk olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, canlı yayında Müslüm Çap, Mehmet Emin Tapan ve Şeref Toprak'ın sorularını yanıtladı. Canlı yayın sırasında Müslüm Çap, Mehmet Emin Tapan ve Şeref Toprak'ın sorularına içtenlikle yanıt veren Beyazgül, tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsünün yanı sıra il genelindeki yapılan ve yapımı devam eden çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulundu. Pandemi sonrası ülke genelinde alınan virüs önlemlerine ek olarak il bazında da seferberlik başlattıklarını dile getiren Beyazgül, vatandaşlara sosyal mesafe ve maske konusunda uyarılarda bulundu. Öte yandan başkanlık görevine geldiği günden bu yana Büyükşehir Belediyesi olarak çağdaş belediyecilik anlayışını benimseyip ilimizin kanayan yaralarına pansuman olmaya çalıştıklarını aktaran Başkan Beyazgül, fiziki belediyeciliğin yanında sosyal belediyeciliğe de önem verdiklerini vurguladı. İlimizin çağdaşlık seviyesini yükseltmek için yapılan ve yapılacak birçok projeyi canlı yayında kamuoyuna sunarken ilimizin tanınırlığının daha da üst düzeye çıkarılacağını ifade etti. Kentin altyapı, trafik, çarpık kentleşme gibi sorunlarının yanı sıra şehrin markası olan Şanlıurfaspor'u yaşatmak adına da önemli adımlar attıklarını söyledi. 
Soru cevap şeklinde devam eden programın akışında Başkan Beyazgül'ün başkanlık sürecinde şimdiye kadarki yapılan ve devam eden hizmet ve projeler konuşuldu.

Beyazgül kentte yapılan ve yapımı devam eden çalışmalar şu şekilde sıraladı;

Kentte yapılan ve yapımı devam eden çalışmalar
Alım Satım Yıkım Çalışması tamamlandı ve Esnaf Yeni Yapılan Alım Satım Sitesi Yeni Yerine taşındı.
Karakoyun Köprülü Kavşağı tamamlandı ve Yolu Trafiğe açarak halkımızın hizmetini sunduk.
Kale Eteği Gecekondudan arındı ve Millet bahçesi oluyor.
Çevik kuvvet kavşağı ve Kuzey batı çevre yolunda çalışmalar hızlandı.
Yıllardır Hayal Olan Yeşildirek Kentsel dönüşüm projesi çalışmaları başladı.
Kültür Yolu Çalışmaları devam ediyor.
Eyyübiye, Haliliye Birecik ve Ceylanpınar ilçemizde Millet Bahçesi İhaleleri Kasım ayında yapılacak. 
Büyükşehir Hizmet Binası kısa sürede yeni yerine Ofis Kuleye taşınacak. Mevcut yer Kent Meydanı ve Park Olacak.
Sakıbın Köşkü yenileniyor ve Gastronomi merkezi olacak.
Şanlıurfa 13 İlçe Genelinde Yeni Kavşaklar, Yeni Yol açma Çalışmaları, Beton yol ve Stabilize yol çalışmaları aralıksız devam ediyor. 
 Kızılkoyun gecekondudan arındı ve aydınlatma çalışmaları tamamlandı.
Hobi Bahçesi Projesi hayata geçiyor.
Çoçuk Trafik Eğitim Parkı tamamlandı.
GAP Vadisi 4. Etap çalışmaları tamamlandı ve Açılışı yakın zamanda yapılacak.
11 Nisan Külliyesini halkımızın hizmetine sunduk.  
Eyyüpnebi Cami ve Sabır evleri çalışmaları devam ediyor.
Yeşil Koridor Projesi Çalışmaları devam ediyor. 
Kızıl koyun Nekropol Alanı yeni Kazı Çalışması başladı.
GAP Vadisi 3. Etap Mescit Çalışması devam ediyor. 
Açıksu Prestij Yolu Çalışması devam ediyor.
Eyyübiye ve Haliliye İlçemizde tapu sorunlarıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarımız neticesinde Eyyübiye ilçemizde 500 Tapu çıktı hayırlı olsun 
Kızılay Kent Meydanı çalışmaları devam ediyor.
Halepli Bahçe Çarşısında Yer Alan 66 Adet İş Yerinin Bakım Ve Onarım Çalışmaları Tamamladı. 
Hilvan Kütüphanesi tamamlandı. 
Eyyubiye Kuyubaşı-Hayat-i Harrani Ve Akçakale Yolu Üstü Yol genişletme Çalışmaları Devam Ediyor.
Şanlıurfa Genelinde ve Kent merkezinde bulunan derelerde periyodik olarak temizlik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çevre ve görüntü kirliliğine mahal vermeden, insan sağlığına zarar verebilecek tüm etkenler ortadan kaldırılıyor.
Yeni Hayvan Borsası İnşaatımız Tüm Hızıyla Devam Ediyor. 
 Tarihi Hanlar Gün yüzüne çıkıyor ve Haşimiye Bölgesinde bulunan Özdiker Çarşısı yıkılıyor ve şehir meydanı oluyor.
Kent Ormanı ve Hayvanat Bahçesi Projesi çalışması devam ediyor.
Güneş Enerji Santrali ( GES ) Projesi çalışmarı devam ediyor. 
Karacadağ Kayak Merkezi 1. Etap Çalışmaları Başlıyor.
İlçelere Modern Mezbahane Projesi çalışmaları devam ediyor.
Akçakale Mesire Alanı çalışması devam ediyor.
Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü genelinde İlaçlama ve dezenfekte çalışmaları devam ediyor.
Lunapark Projesi İhale sürecinde.
Viranşehir Tren Yolu Parkı Çalışmaları devam ediyor.
Asfalt Plenti satın aldık ve Saate 240 Ton Sıcak asfaltı kendimiz üreteceğiz. Yeni asfalt plenti makinesiyle asfalt üretimimizi 4 katına çıkarıyor; kullandığımız doğalgaz sistemiyle hem çevreyi koruyor, hem de tasarruf sağlıyoruz
Bozova Kütüphane çalışması devam ediyor.
Büyükşehir Hizmet binası için Çevik Kuvvet Kavşağı Yanında 78 Bin M2 Yer tahsisi çalışması tamamlandı.
Uluslararası Fuarlarda ilimizi temsil ettik.
Kültür-Sanat-Müzik, Spor Kurslarımızda 40 branşta kurslarımız devam ediyor.
Mahalleler arası 1.Futbol Turnuvası, kano, tenis, masa tenisi vb. spor musabakaları yaptık.
İlçelerimizin tamamına gençlik ve kadın merkezleri yaptık.
Urfa Tanıtımı ile ilgili Şehir Kiraplığı Yayın çalışmalarını başlattık.
Şairnabi Evi ve Urfa Arşivini oluşturuyoruz.
Turizm Danışma ofisleri sayısını artırıyoruz.
Tarihi eserlerimizin restorasyon ve onarımlarına başldık.
Urfa Kelesi, Harran, Karahantepe, Sogmatar vb. arkelojik kazılarını destekliyoruz.
Göbeklitepe, Halfeti ve Takaron Vadisinde Balon ucuşlarını başlatıyoruz.
BELTAŞ A.Ş Genel Müdürlüğümüz bünyesinde Kurulan Ve Büyükşehir Belediyemizin tüm hizmet alanlarında Kullanılabilecek Beton Üretim Santralimizi hizmete açtık. Yıllık 450.000 m³ kapasite ile Şanlıurfa için üretiyoruz. kompleksimiz Şanlıurfa'mıza hayırlı olsun.
13 İlçemizde 41 Dilde Okuma Evi ve Kafe Projesi Hayata geçiyor. Hayırlı olsun. 
Şanlıurfa için Büyükşehir'den büyük tasarruf. Kendi asfaltımızı, betonumuzu üretiyor, araç ve hizmet binasında kiralamayı minimuma düşürdük.
ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüzün gerçekleştirdiği enerji tarife değişikliği ile yıllık 42 milyon TL tasarruf gerçekleştirdik? Yapılan bu tasarruflar, hemşehrilerimize altyapı yatırımları olarak geri dönüyor. 
Hizmet Araçlarınızda Kiralama yerine satın alıyor, uzun vadeli çözümler üretiyoruz. 3 yıllık kiralama bedeliyle 226 aracı filomuza ekledik.
Dijitalleşme ve yakıt otomasyon sistemleriyle yıllık 4.2 milyon TL tasarruf sağlıyoruz. Her damla yakıtımız vatandaşa hizmet için kullanılıyor. 
 Şanlıurfa'da kurduğumuz "Güneş Enerjisi Santrali" tarlalarıyla güneş topluyoruz. Yıllık 2.1 milyon TL değerinde elektrik enerjisi üretiyoruz.
Şehrin muhtelif noktalarında yaya geçidi ve sürat kesici kasis çalışmaları devam ediyor. Ayrıca ihtiyaç olan yerlerde trafik yönlendirme levhalarının da montajı gerçekleştiriliyor.
Şehrin Genelinde Çevre ve görüntü kirliliğine sebep olan, hafriyat temizlik çalışmalarımız devam ediyor. Usulsüz hafriyat dökümlerine hep birlikte engel olalım. Bize ALO 153'ten ulaşabilirsiniz.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Eyyübiye ilçemizde yer alan Yenice, Osmanlı, Eyyüpkent, Ruha, Hayati Harani Mahalleleri kentsel dönüşüm kapsamına alındı. Şanlıurfamıza hayırlı olsun.
Tarihin seyrini değiştiren Göbeklitepe'yi, balonla semalarımızdan görmeye hazır mısınız? Test uçuşları başladı. Gerçekten muazzam bir manzara. Tarihe yolculuk şimdi daha heyecanlı.
Şanlıurfa'yı hep birlikte yöneteceğiz.
Yunus Emre Caddesi'nde yapacağımız modernizasyon çalışması için hemşehrilerimize “nasıl olsun” diye sormuştuk. Yapılan anket çalışması sonucu bir proje çıktı. En yakın zamanda çalışmalara başlayacağız.
Suruç ilçemizde Atatürk Bulvarı'nda asfalt yenileme çalışmalarımızı tamamladık. İlçelerimizde de asfalt kalitesini her geçen gün arttırıyoruz.
Türkiye'nin En Genç Şehri Şanlıurfa'mızda Büyükşehir Belediyemizin ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün ortak çalışmalarıyla 23-30 Eylül “Avrupa Spor Haftası” Şanlıurfa'da dolu dolu yaşandı.
Şehrin muhtelif noktalarına kurulan 20 adet kiosk cihazı ile UrfaKart vizeleme işlemleri artık daha kolay. Evrak ve sıra beklemeden, online sistemle, hızlı hizmet
Gelenekselleşen hafta sonu etkinliklerimizden; Açık Hava Arabalı Sinema ve konser etkinliğimiz devam ediyor.
Zabıta ekiplerimiz, halk sağlığını korumaya yönelik denetimlerine devam ediyor. Tespit edilen sahte ürünlere imha edilmek üzere el konuluyor. Tüm denetimler, sağlığınız için.
Büyükşehir Belediyemizin düzenlediği “Büyükşehir Edebiyat Günleri” normale uygun şartlarla önemli edebiyat yazarlarımız ve şairlerimiz haftasonlarını halkımızla bir araya geliyor.
Şanlıurfa gelişiyor, değişiyor, dönüşüyor. Şehrimize yeni yollar ve yeni bulvarlar kazandırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz?
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sanat Tırı sizler için yollarda? Mahalle mahalle geziyor, sürprizlerimizi çocuklarla buluşturuyoruz.
Toplu taşımada, yıpranmış 55 adet otobüsü revize ediyoruz. BELSAN A.Ş tarafından toplu taşımada kullanılan 2011 model 9 metrelik 55 tane otobüsü yenileyerek; 40 Milyon TL tasarruf sağlamayı hedefliyoruz.
Akıllı Ulaşım Stratejileri kapsamında yenilikçi projelerimizden bir tanesini daha hayata geçiriyoruz. Güneş Enerjili Kesintisiz Güç Kaynağı Sistemi” ile hem tasarruf hem de süreklilik sağlıyoruz. Uzun zamanlı enerji kesintilerinde bile sinyalizasyon sistemi aksamayacak?
Fotoğrafçılık Kursu kayıtlarımız başladı.Başvuru için etkinlik.sanliurfa.bel.tr
Sanat kurslarımız başlıyor. etkinlik.sanliurfa.bel.tr
Şanlıurfaspor'u Yaşatmak İçin büyük destek sağladık. 
Asırlardır süregelen bir gelenektir Şanlıurfa üzümleri, her sonbaharda binbir zahmetle işlenir, kış geceleri koyu muhabbetleri lezzetlendirir.Bu kültürel zenginliği Şire Şenliği etkinlikleriyle kayıt altına alıyoruz.
Büyüklerimiz “Urfa'nın altı da üstü kadar zengindir” derdi. Öyle bir şehirde yaşıyoruz ki nereye dokunsanız, eliniz tarihe değiyor. Gümrükhan yer altında saklı Değirmen ve Boyahane Çarşımızı gün yüzüne çıkarmanın heyecanını yaşıyoruz.

Korona virüs Sürecinde Yapılan Hizmetler
100.000 Adet Gıda Kolisi Dağıttık..
2.500 İş Yerini Dezenfekte Ettik.
48.000 Araç Dezenfekte Ettik.
9.000 Haneyi Dezenfekte Ettik.
 10.000 Adet Hijyen Kolisi Dağıttık.
130 Kişilik Ekiple Dezenfekte Çalışması Yaptık.
Milyonlarca Maske Ürettik ve Halkımıza Dağıttık.
16.000 Kilogram Mama Sokak Hayvanlarına Dağıttık.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı