Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 14:24 Bu haber 5163 kez okundu
 
Biri doğru değil ama hangisi?
31 Mart Yerel seçimlerinde Fevzi Demirkol’un yerine Ak Parti’den Haliliye Belediye Başkanı seçilen Mehmet Canpolat, ilk basın toplantısında eleştirilerin hedefi oldu.
İLÇE Haberi
Biri doğru değil ama hangisi?

Haliliye Belediyesi’nin 100 günlük icraatlarını anlatmak için düzenlenen basın toplantısına, yapılan icraatlar yerine, Haliliye Belediyesi’nin eksi bakiye ile devralınması, verilen plaketler gündeme damgasını vurdu.

31 Mart yerel seçimlerinden önce Ak Parti Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, görevi devrederken, belediyenin 484 milyon TL borcu olduğunu ancak ayın sonunda 500 milyon TL'nin gelir olarak geleceğini belirtmişti. Demirkol, bu gelirin gelmesinin ardından hesap kapatılarak 16 milyon TL'nin de kasada kalacağı belirtilmişti. Demirkol’un bu söyleminin ardından Ak Parti mevcut Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise tam tersini iddia etti.

Hangisi doğru?

Haliliye eski Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un kasada 16 milyon lira olacak söylemi ile borçsuz belediye olarak halkın hafızasında yer almıştı. Düzenlenen basın toplantısında kendisine yöneltilen, “Belediyenin borç durumu” ile ilgili soruya Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise eski Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un söylemlerini yalanlayacak açıklamada bulundu. Canpolat, “Bu rakamları burada söylemem hukuki olarak doğrumudur değilmidir bilemiyorum. Ama şunu bilin ki ben belediyeyi eksi bakiye ile devraldım.” Dedi. Şanlıurfa’nın bir diğer merkez ilçesi olan Eyyübiye Belediye başkanı Mehmet Kuş ise belediyeyi devraldığı rakamı ve gelir gider tablosunu kamuoyu ile paylaşarak takdir toplamıştı. Canpolat’ın rakamları açıklamaması ve eski belediye başkanının söyleminin zıttı açıklama yapması dikkatlerden kaçmadı.

Haliliye Belediyesi kaç kişi işe aldı?

Düzenlenen basın toplantısında bundan sonra düzenli olarak Haliliye Belediyesi’nin gelir gider tablosunu kendi internet siteleri üzerinden paylaşma sözü veren Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın ülkede yaşanan ekonomik kriz sebebiyle birçok belediyenin tasarrufa gittiği bir ortamda 31 Mart yerel seçimlerinin ardından işe alınan kişi sayısını da kendi internet siteleri üzerinden kamuoyu ile paylaşıp paylaşmayacağı merak ediliyor?

Toplantıda verilen plaketlerinde hangi kritere verildiği ve ne amaçla verildiği kamuoyu tarafından hem merak hem de eleştiri konusu oldu.

MEHMET ASLAN

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı