Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 09:51
 
Bitpazarına nur yağdı
Ekonomik şartların etkilediği vatandaşların birçoğu ikinci el giyim piyasasına yönelerek ihtiyaçlarını temin etmeye çalışıyor.
ÖZEL HABER Haberi
Bitpazarına nur yağdı

Atasözleri arasında önemli bir yere sahip olan ‘Eskiye rağbet olursa, bitpazarına nur yağar’ diye söylenen atasözü son zamanlarda gerçek oldu. Ekonomik şartların etkilediği vatandaşların birçoğu ikinci el giyim piyasasına yönelerek ihtiyaçlarını temin etmeye çalışıyor.

Giyim ve diğer malzemelerde fiyatları yüksek gören vatandaşlar, ikinci el ürünlerin satıldığı bitpazarının yolunu tutmaya başladı. Özellikle ayakkabılarını yenilemek isteyen vatandaşların daha çok rağbet gösterdiği ikinci el dükkânlarında kullanılmış ayakkabılar özenle temizlenip müşterilere sunuluyor.

Küçük bütçe ile tüm aile giyiniyor

İkinci el satış dükkânında 5 TL ile 50 TL arasında satılan giyim malzemelerinin yanı sıra ayakkabı alma imkânına sahip olan vatandaşlar, küçük bir bütçe ile tüm aile fertlerini giydirme imkânını buluyor. Günlük çok sayıda vatandaşın ikinci el ürünü almak istediğini söyleyen Esnaf Halil Yolveren, dükkânda birçok markanın kullanılmamış ancak defolu olan sıfır ürünlerinin de uygun fiyatlarla vatandaşın alım gücüne uygun bir şekilde sunulduğunu söyledi.

Ekonomik sıkıntıların çok nüfuslu ailelerin ikinci el giyim dükkânına yönelttiğini söyleyen Yolveren, “Şanlıurfa 2 milyonu aşkın bir nüfusa sahip. Bu nüfusun büyük bölümü ekonomik sıkıntıdan dolayı mağdur durumda. Bizim hizmet alanımız da bu vatandaşlara yardımcı olmak ve kısıtlı bütçeleri ile giyinmelerini sağlamak. Özellikle çok çocuklu ailelerin tercihi durumunda olan dükkânımıza giren bir aile, küçük bir bütçe ile giyinip çıkma imkânına sahip oluyor." dedi.

Yüksek fiyatlı ürünler yerine daha uygun giyinme imkanı

İkinci el giyim satışı yapan Halil Yolveren, yüksek fiyatlı marka ürünlerin artık eskisi kadar rağbet görmediğini belirterek; “Vatandaşlarımız, son dönmemde özellikle yüksek fiyatlı ürünleri alma konusunda oldukça zorlanıyor. Bir mağazada satılan cekete verecekleri para ile dükkânımızda aile boyu giyinme imkânına sahip oluyorlar. Bizler de bu durum karşısında vicdanen rahat bir şekilde hareket ediyoruz ve ihtiyaç sahibi ailelere yardımcı olduğumuzu düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı