Haber Detayı
16 Ocak 2020 - Perşembe 11:19 Bu haber 395 kez okundu
 
Bu cadde ne zaman düzelecek?
Bamya suyu mahallesinde bulunan 147 nolu caddede bulunan esnaf ve mahalleliler, TOKİ tarafından yapılan işyerleri nedeniyle bozulan yollarının ne zaman düzeleceğini merak ediyorlar.
ÖZEL HABER Haberi
Bu cadde ne zaman düzelecek?

TOKİ tarafından Bamya suyu mahallesi (eski hal pazarı)’nın yerinde işyerlerinin yapımıyla birlikte çevrede bulunan bağlantı yollarını tahrip etmesinin ardından oluşan yol sorunun bir an önce düzelmesini isteyen esnaf ve mahalle sakinleri caddenin ne zaman düzenleneceğini merek ediyor.

Caddenin özellikle kış mevsiminde asfalt yada kilitli parke taşının olmaması nedeniyle çamur deryasına dönüştüğünü belirten vatandaşlar, bölgede yapını biten iş merkezlerinin ardından bir an önce cadde üzerinde alt ve üst yapı çalışmalarının başlaması gerektiğinin altını çizdiler.

Yapını 3 yıldan fazla sürdü   

TOKİ tarafından yapılan iş merkezi inşaatının 3 yıldan fazla sürdüğünü belirten Vatandaşlar; “Uzun zamandan beri yapımı süren iş merkezlerinin bölgeyi cazibe merkezi haline getireceği konusunda bizlere bilgiler verildi.

Fakat yapım aşamasıyla birlikte ne yazık ki, bu defa cadde ve sokaklarımızda alt ve üst yapı sorunları oluşmaya başladı. Mahallemiz Şanlıurfa’nın en işlek mahalleleri arasında bulunan bir konuma sahip. Şehrin ana merkezlerinden birisi olan mahallemizde yapım süresi 3 yılı aşan bu iş merkezinin şu ana kadar herhangi bir cazibesini göremedik.

Tam tersi bizler sefası yerine cefası cefasını çektik ve çekmeye de devam ediyoruz. Alt yapı sorunumuz had safhada. Özellikle atık sularının gidebileceği hiçbir mazgal veya benzeri bir yerimiz yok. Bununla birlikte bozulan caddemizin yolarında ne bir asfalt nede bir parke taşı çalışması yapılıyor.

Bu alanı düzenlemek neden bu kadar sor geliyor bunu anlamış değiliz. İnsanlar sabahları iş yerlerine giderken özellikle yağışlı havalarda oluşan çamur deryası nedeniyle evlerinden çıkabilecekleri yol bulamıyorlar.

Araçlarını park eden vatandaşlar aynı şekilde araçlarını bulundukları alandan çıkartamıyorlar. Öğrenciler okullarını gitmek istiyor fakat caddede oluşan çamur deryası nedeniyle okullarına giderken sıkıntı dolu anlar yaşıyorlar. Bununla birlikte okul servisleri de öğrencileri kapılarından alamıyor.”

Sorularımız cevapsız kalıyor

Yetkililerden cadde konusunda bilgi almak istediklerini söyleyen vatandaşlar, sorularına cevap bulamadıklarını söyleyerek; “caddemizde oluşan sorunlar artık bizleri adeta canımızdan bezdirdi. Birçok insan evlerini satışa çıkarttı. Zaten alıcılarda bölgedeki olumsuz koşulları görünce almaktan vazgeçiyor. Kiralık dairelere ilgi yok. Yetkililere mahallemiz ile ilgili sorduğumuz sorulara cevap alamıyoruz.

Buradan sesleniyoruz, caddemizi en kısa sürede lütfen düzenleyin. Alt ve üst yapısı bozulan alanları hemen dikkate alarak çalışmalarınızı başlatın. Şanlıurfa’nın en işlek mahallesi olan bamya suyu mahallesine yakışır bir alan oluşturun” şeklinde konuştular.  

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı