Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 10:15 Bu haber 635 kez okundu
 
Bu parka neden bakım yapılmıyor
Ahmet Bahçivan döneminde köprübaşı olarak bilinen ve Kamberiye mahallesinde bulunan Karakoyun parkının içler acısı hali mahalleli halkın tepkisine neden oluyor. Mahalle sakinleri parkta uzun süreden beri temizlik ve bakım çalışması yapılmadığını söylediler.
ÖZEL HABER Haberi
Bu parka neden bakım yapılmıyor

Kamberiye mahallesinde bulunan Karakoyun parkında temizlik ve bakım çalışması yapılmamasına mahalleli vatandaşlar tepki gösterdiler. Parkta bulunan ağların ve dinlenme alanlarının adeta çöp merkezine dönüştüğünü söyleyen mahalle sakinleri uzun süreden beri bu alanda herhangi bir temizlik çalışmasının yapılmadığını belirttiler.

Ağaçlardan dökülen yaprakların bile bölgeden temizlenmediğine dikkat çeken mahalleliler, temizlik görevlilerinin park içerisinde bile bulunmadığına dikkat çekerek şöyle konuştular; “Karakoyun deresinin bölgedeki mevcut durumu dönemin belediye Başkanı Ahmet Bahçivan’ın dikkatini çekmiş ve o dönemde bu alanda düzenleme yapılarak çok güzel bir park oluşturuldu.

İlk zamanlarda parkımız birçok vatandaş tarafından ziyaret edilmiş hatta birçoğu bu alanda fotoğraflar bile çektirerek bölgenin ne denli temiz ve sağlıklı olduğunu adeta belgelediler. Fakat son zamanlarda özellikle geçtiğimiz yıldan beri parkta ne yazık ki bakım çalışmaları duraksadı.

Temizlik personeli bile uğramaz oldu. Birçok ağaç budama beklerken dökülen yaprakları bile temizleyecek bir görevli bulamıyoruz. Bununla birlikte birde bölgeye dışarıdan bazı vatandaşlar çöplerini ile atmaya başladılar.”

 

Kötü kokular yayılıyor

Karakoyun deresinde bulunan parkta bakım çalışmalarının yapılmadığına dikkat çeken mahalle sakinleri son zamanlarda park içinden kötü kokuların yayılmaya başladığını belirterek; “Temizlik çalışmalarının yapılmadığı parkımızda son günlerde artan kötü kokular yanı sıra hastalıkları da beraberinde getiriyor.

Oturma alanları kötü durumda alana gelen vatandaşlar parkta durmak istemiyor. Bir an önce alanı terk etmek istiyor. Yetkililere defalarca söylememize rağmen ne yazık ki şu ana kadar kimse bu alana el atmıyor. Bu alanda neden bir çalışma yapılmadığına bizlerde herhangi bir anlam veremiyoruz”

 

Madde bağımlılarından korkuluyor

Kamberiye mahallesi sakinleri bölgede bakım çalışmalarının yapılmamasının madde bağımlılarına adeta davetiye çıkarttığını belirten Vatandaşlar; “parkımız çok güzel bir park. Bu alanda en kısa sürede bakım çalışmaları yapılmalı.

Aksi takdirde temizlik ve bakım yapılmadığı takdirde bu defa bölgenin madde bağımlıları tarafından mekân haline gelmesinden korkuyoruz. Küçük çocuklarımız var. Onların bu parkta güvenli bir şekilde oynamalarını istiyoruz. Fakat bu haliyle parkımızın bölgemize fayda yerine zarar vermesinden çekiniyoruz.

 

Belediye ekipleri neden sessiz kalıyor?

Konu hakkında belediye ekiplerinin ve yetkili birimlerinin neden sesiz kaldığına bir anlam veremediklerini belirten vatandaşlar, bölgenin temizlik ve bakım çalışmalarının zor bir işlem olmadığına dikkat çekerek; “Bu alan geçmişte lağım işlemi gören ve tamamen bakımsız kendi haline terk edilmiş bir alandan öteye gitmiyordu.

Park haline dönüştürülen bu alan temiz ve güzel yapısı ile kısa sürede beğeni topladı. Fakat ne var ki, geçtiğimiz yıldan bu güne kadar hiçbir bakım ve temizlik çalışmalarının yapılmaması bizleri mahalleliler olarak çok üzmekte.

Konuyu yetkili mercilere defalarca söyledik. Karakoyun parkında lütfen özellikle köprübaşı olarak nitelendirilen kısmında bakım ve temizlik çalışmaları yapın dediğimiz halde kimse sesimizi duymuyor. Çabalarımız sonuçsuz kalıyor. Çok büyük bir alan değil. Temizlik ve bakım çalışmaları birkaç gün içerisinde başlamasıyla birlikte bitmesi de bir olur.

Fakat ne yazık hiçbir yetkili sesimizi duymuyor, yada duymak istemiyor. Şanlıurfa’mıza yakışır bir çalışmanın bu alanda yapılarak yine parkımızı eskisi gibi tertemiz ve kalabalık görmek istiyoruz2 şeklinde konuştular. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı