Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 10:39 Bu haber 388 kez okundu
 
Bunlarda ampul fareleri
ŞURKAV Balıklıgöl çarşısı ilginç bir hırsızlık olayına şahitlik yaptı. Küçük yaştaki ampul fareleri güvenlik kameralarına yakalandılar.
ÖZEL HABER Haberi
Bunlarda ampul fareleri

İlginç hırsızlık olayı ŞURKAV Balıklıgöl çarşısında yaşandı. Esnaların daha önce acıyarak himaye ettikleri ve yaşları 14 ila 17 arasında değişen çocuklar, ŞURKAV Balıklıgöl çarşısında bulunan dükkânların vitrinlerini aydınlatan ampulleri sökerek çaldılar.

Korona virüs tedbirleri kapsamında ramazan bayramında 4 günlük sokağa çıkma yasağını fırsat bilen hırsızlar, ŞURKAV Balıklıgöl çarşısında dükkân vitrinlerine ait ampulleri sökerek kayıplara karıştılar. Küçük hırsızların rahat tavırları güvenlik kamerası görüntülerine yansırken, ŞURKAV Balıklıgöl çarşısı esnafları hırsızların rahat tavırları karşısında adeta şok oldular.

Dükkân vitrinleri önünde bulunan ampulleri sökerek bir çuvala koyan küçük hırsızların bir an önce yakalanması için emniyet güçlerine haber verdiklerini ve şikâyetçi olduklarını belirten esnaflar, hırsızları daha önce tanıdıkların ve esnafların mağdur oyunu oynayan çocuklara kol kanat gerdiklerini belirterek; “Bu çocuklar daha önce dükkânlarımıza gerek mağduriyetlerini dile getirdiler.

Bizlerde çevre esnafı olarak kendilerine destek olmaya çalıştık. Kimimiz karınlarını doyurdu. Kimimiz yeni kıyafetler aldılar. Fakat iyi niyetimizin karşılığı maalesef hırsızlıkla sonuçlandı. Bu çocuklar, korona virüs yasağını fırsat bilerek dükkânlarımızın vitrinleri önünde bulunan aydınlatma ampullerimizi sökerek çaldılar.

Bayram sonrasında dükkânlarımızı açmaya geldiğimizde adeta şoka uğradık. Esnafların hiç birinin dükkânının önünde aydınlatma lambaları bulunmamaktaydı. Bununa birlikte bazı işyerlerine ve ŞURKAV’a ait bir deponun da camlarını kırarak içeride hırsızlık yapmak için girişimde bulunmuşlar.

ŞURKAV Balıklıgöl çarşısında ne yazık ki güvenlik güçleri devriye atmamakta. Bizler özellikle bu son zamanlarda sıkıntılı zamanlar yaşayan esnaflarız. Çarşımızda zaten kazancımız kısıtlı. Çoğu kez evlerimizin rızkını bile çıkartmakta zorlanıyoruz. Çarşımızda güvenlik güçlerinin devriye atması gerektiğine inanıyoruz. Yetkili mercilerin bir an önce bu konuda gereken hassasiyeti göstertmelerini bekliyoruz” şeklinde konuştular.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı