Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 15:06
 
“Bunu yapan insan olamaz”
Hayvanlara yapılan şiddet ve eziyet son bulmak bilmiyor. Şanlıurfa’da mesire alanında ağaca asılan bir köpek ölü bulundu.
ÖZEL HABER Haberi
“Bunu yapan insan olamaz”

Günden güne artan hayvanlara şiddet ve eziyet Şanlıurfa’da da devam etti. Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde yer alan Osmanlı mesire alanında birileri tarafından ağaca asılarak ölen bir köpek vatandaş tarafından görüldü. Cuma namazı çıkışı köpeğin ağaca asıldığını gören İbrahim Ebe isimli vatandaş kurtarmaya çalıştığı köpeğin öldüğünü gördü. Ağaca asılı olan köpeği gören duyarlı vatandaş köpeği asıldığı ağaçtan kurtardı fakat ölümüne engel olamadı. Yaşadığı olayı sosyal medya üzerinden paylaşan duyarlı vatandaş tepkisini ağır bir şekilde dile getirdi.

“Bunu yapan insan olamaz”

Mesire alanında ağaca asılmak suretiyle öldürülen köpeği bulan İbrahim Ebe sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Allah (C.C) buyuruyor ki hayvanlar benim sessiz kullarımdır. Onlar şimdi zulme susuyorlar ama hesap günü konuşacaklardır. Cuma namazı çıkışında Eyyübiye Osmanlı Mesire Alanında bu kareyle karşılaştım ve ipi kesip hayvanı aşağı indirdim hayvan ölmüştü. Bunu yapan insan olamaz.” İfadelerini kullandı.

Sosyal medya üzerinden tepkilerini ifade eden vatandaşlar bunu yapan kişi yada kişilerin bir an önce bulunmasını için gerekli incelemelerin başlatılmasını talep edip, bu tür vicdansızların toplum vicdanının rahatlaması açısından bulunup en ağır şekilde cezalandırılmaları gerektiğini savundular.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı