Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 09:33 Bu haber 1952 kez okundu
 
Çarşıda Kurban Bayramı bereketi
Pazar günü idrak edeceğimiz Kurban Bayramı öncesi Şanlıurfa'da Çarşılarda alışveriş hareketliliği başladı. Vatandaşlar, kıyafet, şeker, çikolata, lokum almak için esnafın yolunu tuttu.
ÖZEL HABER Haberi
Çarşıda Kurban Bayramı bereketi

VATANDAŞLAR ÇARŞIYA AKIN ETTİ

 

Şanlıurfa'da, Kurban Bayramına az bir süre kalırken, vatandaşlar alışveriş için çarşılara akın etti.Bayram öncesi eksiklerini gidermeye çalışan vatandaşlar en çok çocuklar için bayramlık kıyafet, bayram şekeri, lokum ve diğer gıda ürünlerine rağbet gösteriyor.Neredeyse gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren alışveriş telaşı nedeniyle bölgede adım atmak bile zorlaşıyor.

 

HER BÜTÇEYE UYGUN FİYATLAR

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla şeker, lokum ve çikolatalar tezgahları süslemeye başladı.Çeşit çeşit şeker, lokum ve çikolata tezgâhlarındaki fiyatlar her bütçeye uygunluğuyla göze çarpıyor. Vatandaşlar, bayramdan bayrama aldıkları şekerin en kalitelisini seçerken, bazı vatandaşların da bütçelerine uygun olan çeşitleri tercih ettikleri görüldü.

VATANDAŞLARA SAĞLIKSIZ ŞEKER UYARISI

Şeker satışlarında en yoğun günün arife günü olduğunu aktaran esnaf Ali Toprak  şeker ve çikolata alacak vatandaşların bu işi son güne bırakmamaları gerektiğini söyledi. Toprak, bayramda ağızlarının tadını kaçırmak istemeyen vatandaşların kilogram fiyatı 22-25 liranın altındaki çikolatalar ve 10 liranın altındaki şekerlerin içeriğini kontrol etmelerini önerdi.

MEHMET ASLAN

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı