Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 09:03 Bu haber 314 kez okundu
 
Çay ocaklarında pet bardak ve kaşık dönemi
Toplumumuzun vazgeçilmez alışkanlıkları arasında yer alan çay keyfine korona önlemi. Çay ocakları pet bardak ve kaşıklarla vatandaşa çay servisi yapmaya başladı.
ÖZEL HABER Haberi
Çay ocaklarında pet bardak ve kaşık dönemi

Çay ocaklarında pet bardak dönemi başladı. Korona virüs tedbirleri kapsamında il genelinde bulunan birçok çay ocağında cam bardakların yerine artık pet ve karton bardaklarda insanlara çay sunumu yapmaya başladılar.

Çay keyfinin önüne hiçbir şeyin geçemeyeceğini söyleyen vatandaşlar, alınan tedbirlerle birlikte çay ocaklarının da bu kararlara uymaya başladıklarını söylediler. Çay ocaklarında sürekli olarak hijyenik olması için sık sık temizlik yaptıklarını söyleyen çay ocağı sahibi Süleyman şanlı, insanlara daha temiz şekilde çay içirmek istediklerini söyledi.

Korona virüsünün birçok şekilde bulaştığını söyleyen Şanlı; “Bu illet hastalık özellikle temiz olmayan ve kirli ortamlarda bulaşıyor. Bu nedenle bizlere bununa mücadele etmek zorundayız. Alınan tedbirlere ek olarak çay ocaklarımıza yeniliğe gittik ve daha sağlıklı olan ve kullan at diye tabir ettiğimiz pet bardak veya karton bardaklarda insanlara çay sunumu yapmaya başladık.

Bu bizlere elbette ki bir maliyet yükledi, fakat insanların çay keyfinin de önüne geçmek istemedik. Bu nedenle bizlerde kendimizce önlemler almak istedik. İlk etapta çay sunduğumuz bardakları gören vatandaşlar tepki gösterdiler fakat sağlık açısından olduğunu söyleyince bu defada alışmaya başladılar.

Umarız tez zamanda bu illet hastalığı dünya genelinde atlatırız ve normal yaşamlarımıza geri dönmüş oluruz. İnşallah yüce Rabbim bu sınavı ağır zayiatlar vermeden sonlandırır ve korona virüsü ortadan kaldırır” şeklinde konuştu.

Önce tepki sonda tebrik

Pet bardaklarda sunuma önce tepki gösterdiklerini belirten vatandaşlar ardından çay ocaklarının bu uygulama ile mücadelede ne denli etkili olduklarına dikkat çekerek; “Hani bir söz vardır ya ince belli bardakta demli bir çay keyfi diye.

Bizler bu söylemi bir süreliğine rafa kaldırmak zorundayız. Dünya zor bir süreçten geçiyor. Bununla birlikte tüm insanlık ölümle kalım arasında adeta mekik dokuyor. Bizlerde bu sistemin bir parçası olarak bilinçli bir şekilde hareket etmek zorunda olduğumuzun farkındayız. Bu nedenle alınan tedbirlere harfiyen uyduğumuz zaman inanıyoruz ki kısa sürede bu amansız hastalıktan kurtuluruz.

İlk etapta tepki gösterdik, pet bardaklarda çay olur mu diye fakat biraz düşününce bu durum daha cazip geldi. Pet bardak keyfi kaçırabilir fakat korona can alıyor bu da bir gerçek. Bu nedenle yapılan uygulamaya desteğimizi belirtiyoruz.” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı