Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 09:30 Bu haber 6059 kez okundu
 
Çay zammı vatandaşlardan tepki topladı
Çay fiyatlarına yüzde 15 zam yapılması Şanlıurfa’da vatandaşlardan tepki topladı.Vatandaşlar zamma tepki göstererek, tekrar gözden geçirilmesini istedi.
ÖZEL HABER Haberi
Çay zammı vatandaşlardan tepki topladı

İki yılı aşkın süredir zam yapılmayan ve birinci sürgüne girerken yüzde 30-35 zam yapılması beklenen kuru çaya 25 Haziran tarihinde yüzde 15 zam yapılmıştı. 19 Ağustos’ta ise Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) kuru çay fiyatına yüzde 15 zam yaptı.

BİMER’i şikayet yağmuruna tuttu.

Çay fiyatlarına yüzde 15 zam yapılması Urfalı vatandaşlardan tepki topladı.Bu konuda şikayetlerini dile getiren vatandaşlar Başbakanlık iletişim hattı olan BİMER’i şikayet yağmuruna tuttu.

 Gazetemize konuşan Vatandaşlar,  “Evlerin vazgeçilmezi tiryakiliği dibe vuran Çaya Haziran'da gelen 15'lik zamdan sonra yeniden 15 zam geldi.Afiyet olsun.BİMER aracılığıyla alınan zammın geri çekilmesi konusunda şikayetlerde bulunduk. Çoğu kişi hem internet iletişim hattından hem de telefon ile şikayetlerini dile getirdi. Bu konuda karar merci olan valiliğin de devreye girerek alınan zam uygulamasının geri çekmesini bekliyoruz. Bu konuda sorumluları vicdanlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

Zamlardan korkar hale geldik

Vatandaşlar,  “Ülkede zam gelemeyen şey kalmadı.  Son altı ayda gelen zamlar artık gerçekten çekilmez oldu. Yenilebilir temel gıdaların hepsine art arda gelen zamların yanında sadece çayı konuşmak konuyu hafifletiyor. Gıdaya gelen zamların yanı sıra tüm ürünlere gelen zamlar değim yerindeyse kılcal damarlarımıza kadar girdi. Eski zamları bıraktık yeni zamlardan korkar hale geldik. Bir tarım ülkesinde gıda ürünleri bu kadar pahalı olamaz, olmaması gerekir” ifadelerini kullandı.

Mehmet ASLAN

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı