Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 09:28
 
Çeyrek altına talep artıyor
Şanlıurfa’da düğün sezonunun açılmasıyla çeyrek altına talep arttı. Kuyumcu esnafı ise çeyrek altın fiyatının 600 liraya kadar yükselebileceğini belirtti.
ÖZEL HABER Haberi
Çeyrek altına talep artıyor

ALTIN fiyatlarındaki düğün sezonu olması ile birlikte yükselişe devam ediyor. Gram altın 275 lirayı görürken, çeyrek altın 452 lira oldu. Altınını önceden alanlar mutlu olurken yeni alacaklar ise kara kara düşünüyor. Vatandaş altının düşmesini beklese de şu anki durumu geçmişle kıyasladığımızda fiyatlar yükselmeye devam edecek gibi görünüyor.

  Fiyatların yükselmesi gram altına kapı aralasa da Şanlıurfa vatandaşların tercihi çeyrek altından yana.  Vatandaşlar düğün sezonunun başlamasıyla çeyrek altına rağbet gösteriyor.

600 TL’yi bulabilir

Kuyumcu esnafı ise çeyrek altın fiyatının 600 liraya kadar yükselebileceğini belirtiyor.Kuyumcular,  “Düğün Sezonu olduğu için satışlarımız gayet güzel gidiyor. Tabi eski yıllara oranla bir düşüş olsa da satışlarımız beklentilerimiz gibi oldu. Vatandaşlarımız son zamanlarda çeyrek altına rağbet gösteriyor.Çeyrek altın daha çok yakın akrabalara gidiyor. Birde altın bu aralar çok hareketli olduğu için alacak olanlar düşmesini, bozduracak olanlar yükselmesini bekliyor. Sadece acil ihtiyacı olanlar yükselmesini ya da düşmesini beklemeden alıp satıyor. Genel olarak bakılırsa sezona göre beklediğimiz kadar olmasa da satışlarımız gayet güzel diyebiliriz” dedi.

İBRAHİM HALİL ALTUNDAĞ

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı