Haber Detayı
06 Haziran 2020 - Cumartesi 12:10
 
‘Ceza yememek için maske takıyoruz'
Şanlıurfa'da birçok vatandaş, mağazaların ve kafelerin olduğu Kadri Eroğan Caddesi ve Atatürk Bulvarında yoğunluk oluşturdu. Maskesiz girişlerin yoğun olduğu caddelerde vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymaması ise dikkat çekti.
ÖZEL HABER Haberi
‘Ceza yememek için maske takıyoruz'

Yeni normalleşmenin hayata geçmesi ve kente havaların 40 dereceye yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar, cadde ve sokaklara çıkması nedeniyle kent korona virüs öncesindeki hareketliliği yaşıyor. İlçelerinde her geçen gün korona virüslü hasta sayısında artış yaşandığı Şanlıurfa'da, vatandaşlar sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak çarşıda dolaşıyor. Birçok vatandaş maske dahi takmazken, araçların ve motosikletlerin trafikte yoğunluğa yol açtığı gözlemlendi. Güzel havalarla birlikte kaldırımlarda âdete yürümek imkansız hale geldi. Trafikte araçlar uzun kuyruklar oluşturdu.
Öte yandan halk pazarında korona virüsü salgınına rağmen vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymaması dikkatleri çekti. Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin sık sık anonslarla uyarıda bulunduğu vatandaşlar, ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla açılan halk pazarında hayati tehlikeye zemin hazırladılar. 
Bunun yanı sıra banka önlerinde bekleyen vatandaşlar sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak sıra bekledi. Korona virüs tehlikesi hala devam ederken sosyal mesafe kurallarının hiçe sayılması riski artırıyor. 
Yetkililer her fırsatta tedbirleri elden bırakmayalım açıklaması yaparken bazı vatandaşların kurallara uymaması tedirginlik yaratıyor. 2'inci dalganın olmaması için tedbirlerin bir süre daha devam etmesi gerektiği vurgulanıyor.

'Ceza yememek için maske takıyoruz'
Vatandaşların yüzde 70'inin maskesiz gezdiği Şanlıurfa sokak ve caddelerinde vatandaşlarla yaptığımız röportajlar sonucunda maske takanların çoğunun ise cezalardan korktuğu için maske taktıklarını söylemesi akıllarda soru işareti bıraktı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı