Çiftçi’den Kaşmer Dağı açıklaması
Haber
18 Eylül 2020 - Cuma 12:56
 
Çiftçi’den Kaşmer Dağı açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Kaşmer projesi hakkında sosyal medya üzerinden algı yapanları Allah'a havale etti.
GÜNDEM Haberi
Çiftçi’den Kaşmer Dağı açıklaması

Geçtiğimiz günlerde yapılan Büyükşehir Meclis toplantısında Kaşmer dağının imara açılmasının onaylanmasının ardından Şanlıurfa eski belediye başkanı Nihat Çiftçi açıklama yaptı.

Nihat Çiftçi, Kendi döneminde Kaşmer dağını imara açılması için girişimlerde bulunmuştu. Çiftçi'nin bu projeyi hayata geçireceği süreçte, başta Ak Parti Şanlıurfa yöneticileri ve bazı kesimler ile bir grup basın mensubu tarafından eleştirilmişti. Kaşmer dağında rant sağlandığı bile gündeme gelmişti. O süreçte Kaşmer dağı imarı meclis gündemine gelmemişti.

Ekipleri tebrik etti

Şanlıurfa eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını yakından takip eden ve gece gündüz çalışan ekipleri tebrik eden eski Başkan Çiftçi " Aşuk- Öğütçü ( Kaşmer) İmar planlaması dünkü oturumda ŞBB meclisinden geçmiştir. Daha öncede oybirliği ile geçen bu planın öncelikle Şanlıurfa’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu planın geçmesinde; gece gündüz çalışan Büyükşehir Belediyesi’nin şehir plancılarına ve diğer daire çalışanlarına teşekkür ederim.” Dedi.

“Algı yapanları Allah’a havale ediyorum”

Nihat Çiftçi yaptığı açıklamada yapılan projenin başarılı olmaması için algı oluşturmaya çalışanları Allaha havale etti. “ Bu planın başarlı olmaması için ofislerde sosyal medya üzerinden algı oluşturan kesimlere yazıklar olsun diyerek, onları Allaha havale ediyorum.”Şeklinde açıklamada bulundu.

BŞB Başkanı Nihat Çiftçi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla şu sözleri dile getirdi; 

“Aşuk- Öğütçü ( Kaşmer) İmar planlaması dünkü oturumda ŞBB meclisinden geçmiştir. Daha öncede oybirliği ile geçen bu planın öncelikle Şanlıurfa’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu planın geçmesinde; gece gündüz çalışan Büyükşehir Belediyesi’nin şehir plancılarına ve diğer daire çalışanlarına teşekkür ederim.

Bu planın başarılı olmaması için ofislerde sosyal medya üzerinden algı oluşturan kesimlere yazıklar olsun diyerek, onları Allaha havale ediyorum.

Aşuk- Öğütçü planlamasının Şanlıurfa ilimiz için çok yerinde ve doğru imar olduğunu defalarca ifade etmeme rağmen algıya yenilen hemşehrilerim adına üzülüyorum.

Şehrin geleceği için önemli olan bu projeyi kendi şahsi siyasi kariyerleri için kullanan insanları kınıyorum.

Birlikte Aynı parti çatısı altında siyaset yaptığım siyasetçilerin bu imar çalışmalarımdan haberi olmasına rağmen haberimiz yoktur diyen herkesi tekrar insafa davet ederek, bu plan o günde şehrimiz için doğruydu, bu günde doğrudur.  Emeği geçenleri kutluyorum. Hayırlı olsun”

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı