Çiftçi, “Partinin adayının arkasındayız”
Haber
24 Ocak 2021 - Pazar 13:00
 
Çiftçi, “Partinin adayının arkasındayız”
Şanlıurfa’da Ak Parti İl Başkanlığı koltuğunun boşalmasının ardından gözler yeni başkanın kim olacağına çevrildi. Konu ile ilgili Nihat Çiftçi açıklamada bulundu.
SİYASET Haberi
Çiftçi, “Partinin adayının arkasındayız”

Ak Parti Genel merkezi tarafından istifası alınan il başkanının yerine kimin geleceği merak konusu oldu. Kulislerde ve kamuoyunda birçok isim yazılıp çizilmesine rağmen gözler genel merkeze çevrildi.  Birçok basın kuruluşu ile bazı sosyal medya hesapları üzerinden il başkanının kimin olacağı konusunda anketler başlatıldı. Her kesimin kendine yakın olan adayı ön plana çıkardığı gözlemlendi. Ak Parti Genel Merkezi tarafından Şanlıurfa’ya konu ile ilgili sivil toplum kuruluşları ve kanat önderlerinin fikirlerinin alınması ve il başkanının belirlenmesi konusunda çalışma yapılması için bir heyet gönderildi. Heyetin yapacağı çalışmaların ardından genel merkeze sunacağı raporun il başkanını belirleme konusunda etkili olup olamayacağı merak ediliyor.

 

Çiftçi, “Partinin adayının arkasındayız”

Çoğu kesimin suskunluğu devam ederken Ak Parti kurucu üyesi, eski Karaköprü ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’den açıklama geldi. Çiftçi yaptığı açıklamada, “ Bazı sosyal medya hesaplarında Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı adaylığı hususunda birçok arkadaşımıza dair anket ve değerlendirmeler bulunmaktadır. İsmi geçen arkadaşlarımızın tamamı saygıdeğer şahsiyetlerdir. Ak partimizin değerlendirmesi neticesinde belirlenecek adayın arkasındayız.” İfadelerini kullandı.

 

Gözler Gürpınar’da

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı, Türkiye - Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu Üyesi Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın belirlenecek olan Ak Parti Şanlıurfa İl başkanı için etkin rol oynayacağı bekleniyor. Partinin Şanlıurfa’da ki ağır topu olarak bilinen Gürpınar’ın 6-7 vekil ile birlikte aynı isim etrafında fikir birliği ettiği kulislerde konuşuluyor.  Vekil Gürpınar’ın işaret edeceği kişinin il başkanı olması bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı