Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 16:55 Bu haber 380 kez okundu
 
Çolyak Hastaları yemekte bir araya geldi
Şanlıurfa’da çölyak hastaları ve aileleri Haliliye Belediyesinin düzenlediği yemekte bir araya geldi.
GENEL Haberi
Çolyak Hastaları yemekte bir araya geldi

Bir restoranda düzenlenen yemek programına Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ile eşi Fethiye Canpolat, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Kaytan, Haliliye Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Aksu, Şanlıurfa Çölyak Dernek Başkanı Hasan Doğan, Haliliye Belediyesi Meclis Üyeleri, çok sayıda basın mensubu ve dernek üyeleri katıldı. İlahi dinletesi ile başlayan program konuşmalar ile devam etti.

Bin 400 çölyaklıya ekmek veriyoruz

Programda konuşan Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat,Göreve geldiği ilk günden bu yana hız kesmeden, misli ile hizmetlere devam ettiklerini belirterek, “Bu hastalık doğmuş ve doğacak olan çocuklarımızda görebilecek bir hastalık. Onların bu yaşam mücadelesinde bizler Haliliye Belediyesi olarak ilk etapta kayıtlı olan bin 400 çölyaklıya ekmek fırınımız ile ekmek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Özelde de bir ilçe belediyesi olarak kendilerine gıda kolileri ile yardım yapmaya çalışıyoruz. Bu çocuklar bizim ve gelecek adına çocuklarımıza yapılan hizmet Urfa tabiri ile pilava dökülen yağdır.  İnşallah bu çocuklarımız gelecekte ülkemizin belediye başkanı, milletvekili, müdür, müftüsü, amirleri olacaklar. Bu vatandaşa, millete ‘Önce Devlet, Önce Millet, Önce Bayrak’ diyerek bizim yaptığımız gibi hizmet edecekler. Biz buna inanıyoruz ve bu şekilde çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

  Şanlıurfa Çölyak Dernek Başkanı Hasan Doğan ise, “Türkiye genelinde şuan büyükşehir olarak 3 ilimizde glütensiz ekmek üretimi mevcut. Bunun dördüncüsü de Şanlıurfa’da Haliliye ilçemizde mevcut. Bu çalışmalarından dolayı Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’a çok teşekkür ediyoruz” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Canpolat Çölyaklılar ve aileleri ile sohbet ederek fotoğraf çektirdi. Yapılan konuşmaların ardından plaket takdimi yapıldı.

İBRAHİM HALİL ALTUNDAĞ

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı