Haber Detayı
31 Ağustos 2019 - Cumartesi 11:59 Bu haber 3236 kez okundu
 
Doğalgaza yine zam! Vatandaşlar tepkili
EPDK doğal gaz fiyatlarına yüzde 14.90 zam yapıldığını açıkladı. Doğalgaza art arda zam yapılmasını büyük bir zulüm olarak niteleyen Şanlıurfalı vatandaşlar, zamların tüm herkesi olumsuz etkilediğini ancak en çok dar gelirlileri etkilediğini dile getirdi.
ÖZEL HABER Haberi
Doğalgaza yine zam! Vatandaşlar tepkili

1 EYLÜLDEN İTİBAREN GEÇİRLİ OLACAK

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, (EPDK) doğal gaz fiyatlarına yüzde 14.90 zam yapıldığını bildirdi.EPDK'den yapılan açıklamada, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi'nin (BOTAŞ) ilan ettiği doğal gaz toptan satış fiyatları kapsamında, konut tüketicilerinin de dahil olduğu yıllık 300 bin metreküp ve altı tüketiciler için nihai doğal gaz satış fiyatlarında ortalama yüzde 14,90 artışa gidildiği kaydedildi.Açıklamada, yeni fiyatların 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren geçerli olacağı bilgisine yer verildi.

TEPKİ TOPLADI

Doğalgaza ay içersinde iki defa zam gelmesi Şanlıurfa’da tepki topladı. Doğalgaza art arda zam yapılmasını büyük bir zulüm olarak niteleyen vatandaşlar, zamların tüm herkesi olumsuz etkilediğini ancak en çok dar gelirlileri etkilediğini kaydettiler.

İşte vatandaşların sosyal medyada dile getirdiği görüşleri:

ODUN SOBALARINA DÖNÜŞ YAPACAĞIZ

Ahmet Toprak:Son 3 yılda sürekli doğalgaza zam yapılması genelde halkın tamamını özellikle dar gelirli vatandaşlar için büyük bir sıkıntı oldu. Yetkililerin bir an bu duruma müdahale etmesi lazım. Gerçekten halk mağdurdur. Doğalgaz faturaları aldı başını gidiyor. Böyle giderse odun sobalarını tekrar kullanmak zorunda kalacağız.

SEÇİMDE İNDİRİM TAAHHÜTÜ VERİLMİŞTİ

Sultan Karakeçili:Hükümet zamları vatandaştan çıkarıyor.Yazık valla.Seçim döneminde doğalgaza indirim yapılacağı taahhütü verildi.Ancak şimdi art arda gelen zamları görüyoruz. Rabbim sonumuzu hayır eylesin. Kira, elektrik ve su faturaları derken ne yapacağımızı bilmiyoruz.

HALK NEREYE KADAR BU ŞEKİLDE DAYANACAK?

Murat Güzel:Gerçekten büyük bir sıkıntı içindeyiz, çıkmaza giriyoruz. Doğalgaza bu kadar zam yapılması doğru değil.Ailemizin rızkını  faturalara veriyoruz.Doğalgaz faturalarını ödemekte zorlanıyoruz.Halk nereye kadar bu şekilde dayanacak?

DOĞALGAZ FATURALARI BELİMİZİ BÜKÜYOR

Ali Çiftçi:Sürekli yapılan bu zam neyin nesi? 2-3 tane faturamız birikiyor ve ancak birini ödeyebiliyoruz, diğerleri kalıyor.Hükümet  bir an önce bu durumu düzeltmelidir. Çünkü vatandaşın durumu kötü. Doğalgaz faturaları belimizi büküyor.

COŞKUN’DAN ELEŞTİRİ

Memur-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun’da doğalgaz zammını eleştirdi.Coşkun,sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,“Doğalgaza 1 ay aradan sonra yüzde 14,90 zam yapıldı.1 Ağustos'da da yüzde 15 zam gelmişti. Kamu çalışanına verilen zam ise 4+4.Adalet mi bu ?”  ifadelerini kullandı.

MEHMET ASLAN/URFA DAMGA

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı