Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 18:51 Bu haber 6986 kez okundu
 
Doktor ihmalinin kurbanı oldu
Şanlıurfa’da 36 yaşındaki Mustafa Aslan, bel ağrısı şikayetine şifa bulmak için gittiği Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde geçirdiği ameliyatta doktorun yanlışla zarını kestiğini ve bu yüzden burusellaya bağlı kemik enfeksiyonuna yakalandığını söyledi.Artık çalışamadığını belirten Aslan, ameliyatı yapan Beyin Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. H.K.’dan şikayetçi oldu.
ÖZEL HABER Haberi
Doktor ihmalinin kurbanı oldu

ŞANLIURFA’DA bir şirkette çalışan evli bir çocuk babası Mustafa Aslan,  bel ağrısı şikayetiyle Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde Beyin Cerrahi bölümüne başvurdu. Burada Beyin Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. H.K. tarafından yapılan muayene sonrası ameliyat kararı alındı.Ameliyat sonrası şiddetli ağrıları başlayan Mustafa Aslan, çekilen Emar’ın ardından tekrar ameliyata alındı. Ardından taburcu edilen Aslan, belinde şişkinlik olduğunu fark etti. Tekrar kontrol için Beyin Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. H.K.’nın yanına giden Aslan’ın belinden şırıngayla sıvı çekildi.

Ameliyatta zarı kesmiş

Yaşadıklarını anlatan Aslan, “İki hafta sonra aynı şekilde şişkinlik oldu yine doktoruma gittim. Şırıngayla aynı şekilde sıvıyı çekti. Doktora defalarca neden böyle olduğunu söyledim ama cevap vermedi. Daha sonra şüphelenerek özel bir hastaneye gittim. Beyin cerrahi uzmanı bir  doktor, akan sıvının beyinden gelen boz sıvısı olduğunu, ameliyatta doktorun zarı kestiğini ve omuriliğe zarar verdiğini söyledi. Bunu duyunca şoke oldum. Hemen Harran Üniversitesine giderek durumu ameliyatı yapan doktorum H.K.’ya anlattım. Önce kabul etmeyerek inkar etti.Sonra ailemle görüşerek böyle bir şeyin olduğunu ve  hata yaptığını söyledi” dedi.

Tahribat büyük

Mustafa Aslan,  “En son doktorum H.K. beni tedavi edemeyeceğini söyleyerek farklı bir beyin cerrahi uzmanına gitmemi önerdi. Sonra kaç beyin cerrahi uzmanıyla görüştüm, durumumu anlattım. Emarlarımı gönderdim ama doktorlar tahribatın çok büyük olduğunu ifade ederek müdahale edemeyeceğini söyledi.Bir aile dostumuzun tavsiyesiyle Gaziantep Medikal Parkta Prof dr Aslan Güzel’e ulaştık.Emarlarımı gönderdik inceledi. Hastaneye gittiğimde yatışımı yaparak ameliyata aldı.20 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu oldum.15 gün sonra şiddetli ağrılarım başlayınca yine Gaziantep’e gittim. Doktorum ameliyatlarda yaranın defalarca açılıp kapanmasından dolayı  bel ve omuriklerde enfeksiyon oluştuğunu söyledi” ifadelerini kullandı.

Artık koşamıyorum

Aslan şöyle konuştu:  “Maddi imkânsızlıklardan dolayı tedavimi Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Hastanesinde yaptım.Bu sefer burusellaya bağlı kemik enfeksiyonu gelişti. Harran Üniversitesi Araştırma Hastanesinde yeniden tedavi altına alındım.28 gün tedavi gördüm taburcu oldum. Halen evde tedavi görüyorum. Sonuç olarak Harran üniversitesi beyin cerrahi uzmanı Doç.Dr H. K.’nin yaptığı ve bizden gizlediği bir hata bende  maddi manevi hasara yol açtı. Hala çalışamıyorum, sağlıklı hareket edemiyorum koşamıyorum. Doktor hakkında şikayetçi oldum.Ayrıca maddi ve manevi tazminat davası açtım.”

Mehmet ASLAN/

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı