Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 08:58 Bu haber 2200 kez okundu
 
Dükkânlara rağbet yok
TOKİ tarafından bamyasuyu mahallesinde eski hal pazarının yerine yapılan iş merkezlerine alıcı çıkmıyor. Vatandaşlar oluşturulan dükkânların yapısal olarak ihtiyaca cevap veremediğini söylediler.
ÖZEL HABER Haberi
Dükkânlara rağbet yok

Uzun zamandan beri Bamyasuyu mahallesinde eski hal pazarının bulunduğu alana TOKİ tarafından yapılan iş merkezlerine Şanlıurfalı vatandaşlar rağbet göstermediler. Dükkânların ihtiyaca cevap veremez nitelikte oluşturulduğuna dikkat çeken vatandaşlar, proje aşamasında esnafların görüşlerinin alınması halinde bu alanda oluşturulacak olan dükkanların daha çok rağbet görebileceğini fakat bu saatten sonra hiçbir esnafın bu dükkanlara rağbet göstermeyeceklerinin altını çizdiler.

 Dış görünümlerinin çok güzel olduğunu fakat içyapılarının ne yazık ki aynı düzende olmadığını kaydeden Vatandaşlar; “Eski hal pazarının yapısı bu dükkânlara oranla daha kullanışlıydı. En azından esnafın ihtiyacını karşılayabilecek bir yapıya sahipti.

Fakat ne yazık ki büyük bir emekle oluşturulan ve yapım aşamasında adeta bir sırmış gibi herkesten gizlenen projesiyle ortaya çıkan bir eser tabiri yerinde ise dağ fare doğurdu deyimine uyan bir duruma sahip. Görünüm olarak çok güzel, fakat kullanım olarak bir ticaret merkezinden daha çok içerisinde sadece ofis hizmetleri verilebilecek bir mekân niteliğinde. Keşke yapım aşamasından öce projesi çizilirken esnafların da fikirleri alınsaydı.”

Çok Katlı iş merkezi daha çok ilgi görüyor

İş merkezlerine oranla hemen yanı başında bulunan iş merkezinin daha çok rağbet gördüğüne dikkat çeken vatandaşlar, yan yana iki ya da üç adet çok katlı bir iş merkezinin daha çok kullanışlı olabileceğini söyleyerek; “Hemen yanı başında bulunan çok katlı iş merkezi bu iş yerlerine oranla daha çok kullanışlı.

Birçok esnaf, en fazla bu iş merkezindeki ofisleri alabilmenin hesaplarını yapıyor. Diğer yerlere oranla daha kullanışlı olan bu çok katlı iş merkezinden yapılabilecek iki ya da üç adet çok katlı iş merkezi bu dükkânlara oranla daha çok kullanışlı olurdu. Şu anda bile birçok esnaf arkadaşımız bu çok katlı iş merkezinden bir yeri alabilmek için çaba sarf ediyorlar” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı