Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 11:42 Bu haber 521 kez okundu
 
Duygu sömürücüler boş durmuyor
Şehir genelinde insan yoğunluğunun sık yaşandığı noktalarda bulunan ve nereden geldiği belli olmayan dilenciler vatandaşlara zor anlar yaşatıyorlar.
ÖZEL HABER Haberi
Duygu sömürücüler boş durmuyor

Vatandaşların duygularını kullanarak para isteyen duygu sömürücü dilenciler Şehir genelinde insan yoğunluğunun sık yaşandığı noktalarda bulunan ve nereden geldiği belli olmayan dilenciler vatandaşlara zor anlar yaşatıyorlar.

Kaldırımda ilerleyen vatandaşların yanına yaklaşarak sadaka adı altında para talep eden dilenciler, kullandıkları kelimelerde adeta insanların duygularına zarar verebilecek şekilde yaklaşarak bezginlik oluşturuyorlar.

Para vermeyen vatandaşlara birde laf atmaya başlayan dilencilere tepki gösteren vatandaşlar yetkililerin il genelinde bulunan ve duygu sömürücülüğü yapan dilencileri engellemek için bir çalışma yapılması gerektiğini söylediler. 

Dilencilerin dilenerek büyük servetler elde ettiklerini belirten Vatandaşlar; “Haber bültenlerinde birçok kanalda karşılaşıyoruz. Yakalanana dilencinin üzerinden servet çıktı başlığı altındaki haberlerde dilencilerin ne denli servetler elde ettiklerinin haberlerini görüyoruz.

Birçoğunun cebindeki para miktarı normal gelirli bir vatandaşın cebindeki paranın neredeyse 10 yada 15 katı. Belediye ekipleri Şanlıurfa genelinde bulunan çok sayıdaki dilenciyi yapacakları bir operasyon ile bu dilencileri ait oldukları yerlere gönderebilir ve vatandaşları rahatsız etmelerini önleyebilirler. Bir an önce bu konuda belediye ekipleri ve güvenlik ekipleri bir çalışma yaparak dilencileri uzaklaştırmaları gerekmekte” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı