Erdoğan, “Şanlıurfalı ne Gaziantep’e nede Diyarbakır’a gönderilmesin”
Haber
08 Nisan 2021 - Perşembe 09:25
 
Erdoğan, “Şanlıurfalı ne Gaziantep’e nede Diyarbakır’a gönderilmesin”
Ak Parti genişletilmiş il başkanları toplantısı, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Erdoğan, “Şanlıurfalı ne Gaziantep’e nede Diyarbakır’a gönderilmesin”

Şanlıurfa Ak Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Ak Parti genişletilmiş il başkanları toplantısında Şanlıurfa’nın sorunları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti. Kırıkçı tarafından iletilen sorunlara kayıtsız kalmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan sorunların halledilmesi için gerekli talimatları verdi. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Kırıkçı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaşım başlığı altında 3 sorunu iletti.

 

Kırıkçı, 3 sorunu iletti

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında söz alan İl Başkanı Kırıkçı, “Kuzey Batı çevre yolumuz var. Toplamda 9,5 kilometre bunun 5,3 kilometresi bitmiş 4,2 kilometresi hala duruyor. O çevre yolu Organize Sanayi Bölgesi ve küçük sanayi sitemizi Karaköprü ilçemize bağlıyor. Bundan dolayı Abide kavşağında trafikte aşırı bir yoğunluk yaşanmaktadır.  Şanlıurfa Akçakale yolu sıkıntımız var. Bu yol 55 kilometre2x2 bölünmüş yol orta refüj olmadığı için sağdan ve soldan çok giriş var. Bizim orada ölüm yolu diye nitelendirilen bir yol, geçen hafta o yolda yaşanan talihsiz bir kazada 5 vatandaşımızı kaybettik. Yolun orta refüj olayının ivedilikle çözülmesi gerekiyor. Ayrıca 2,5 milyon nüfuslu bir şehir olmamıza rağmen uçak seferlerinde sıkıntı yaşıyoruz. Uçak seferlerimiz sadece akşam gidiş dönüş ve sabah hiç seferimiz bulunamamaktadır. 2,5 Milyonluk nüfusun yarısı Gaziantep ve Diyarbakır üzerinden seyahatlerini gerçekleştirmektedirler. Biz bu toplantıya gelirken bile Gaziantep üzerinden geldik dönüşümüz de Diyarbakır üzerinden olacak.”Dedi.

 

Erdoğan, “Şanlıurfalı ne Gaziantep’e nede Diyarbakır’a gönderilmesin”

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Ak Parti İl başkanı Abdurrahman Kırıkçı’nın Şanlıurfa’nın sorunlarını iletmesinin ardından bu sorunların giderilmesi adına gerekli talimatları veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa ile ilgili olarak “Türk Hava Yolları kendi bütçesinden tamamlasın, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ve Şanlıurfa Valiliği ile gerekli görüşmeler yapılsın ve uçuş planları ona göre yapılsın. Ancak, Şanlıurfa halkını ne Gaziantep’e nede Diyarbakır’a göndermesinler.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı