Fakıbaba ne yapacak?
Haber
15 Şubat 2021 - Pazartesi 09:51
 
Fakıbaba ne yapacak?
Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile gündeme oturan Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın suskunluğunu koruması iddialarında ardı ardına gelmesine neden oldu.
SİYASET Haberi
Fakıbaba ne yapacak?

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, sosyal medya hesabından yaptığı “Bazen bütün izlerin birbirine karışması, bardağı taşıran son damla olur...” paylaşımı kulislerde Fakıbaba istifaya mı hazırlanıyor sorusunu akıllara getirdi. 35 gün önce Ak Parti Şanlıurfa milletvekillerinden birinin istifa edeceği hakkında paylaşımda bulunan Ankara Kuşu isimli Twitter hesabı üzerinden “Ak Parti Şanlıurfa vekili istifa kulisi yapıyor” paylaşımının ardından Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın bugün yaptığı “Bazen bütün izlerin birbirine karışması, bardağı taşıran son damla olur...” paylaşımı akıllara istifa kulisi yapan vekilin Fakıbaba olabileceğini getirdi.

 

İstifa etti mi?

İlk olarak Eski bakan Fakıbaba'nın noter aracılığıyla istifasını genel merkeze ilettiği, cep telefonlarını kapatarak Ankara'daki evinde istirahata çekildiği, Fakıbaba'ya ulaşamayan Şanlıurfalı vekillerin istifadan vazgeçirmek için evine gittikleri, kendisini ziyaret eden vekillerin kararından vazgeçirtemediği gibi iddialar kamuoyunda en çok konuşulan ve merak edilen konular oldu. Fakıbaba'nın paylaşımı olay oldu Fakıbaba'nın yaptığı paylaşımın ardından istifası ile ilgi ortaya birçok iddia atıldı. Fakıbaba'dan istifa ile ilgili henüz herhangi bir açıklama gelmezken iddialar ard arda geldi. İddialara göre; Yol arkadaşlarının bakanlık görevlerinden uzaklaştırılması, Parti teşkilatına yönelik önerilerinin dikkate alınmaması gibi nedenlerden dolayı böyle bir paylaşım yapıp istifa sinyali verdiği ifade ediliyor. Fakıbaba'nın istifa edip etmediği, iddialarla ilgili ne söyleyeceği, geri adım atıp atmayacağı merak ediliyor?

 

İkna edildi mi?

Vekil Fakıbaba’nın imalı paylaşımının ardından araya giren Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Kasım Gürpınar ve Ahmet Akay’ın çabalarının sonuç verdiği ve istifasını geri çekeceği iddia edildi. Hatta Vekil Fakıbaba’nın kısa süre içinde konu ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

 

Fakıbaba’ya destek ve öneriler geldi

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı “Bazen bütün izlerin birbirine karışması, bardağı taşıran son damla olur...” paylaşımı yapan Vekil Fakıbaba’ya desteklerin yanı sıra öneriler de geldi. Gelen destek mesajlarında Urfalılar tarafından sevilen biri olduğu ve kararının arkasında durması gerekliliği vurgulandı.  Deva Partisi Karaköprü İlçe Başkanı Sabri Yetim konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Fakıbaba’nın haksızlık karşısında her zaman yüksek bir ses olduğu tüm Şanlıurfalılar iyi bilir.” İfadelerini kullanırken, Saadet Partili iş adamı Mehmet Cafer’de olaya değişik bir bakış açısı getirdi. Cafer, “2009 da dik durdunuz Ak Parti'yi yerle yeksan ettiniz Şanlıurfa'da bugün'de istifanızın arkasında dik durursanız Ak Parti'yi Türkiye'de yerle yeksan edeceksiniz ve efsane olacaksınız tarih sizi altın harflerle yazacaktır. Yanlışlara itiraz eden ülkesine hizmet eden kahraman diye anacaktır.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı