Haber Detayı
28 Nisan 2020 - Salı 11:59 Bu haber 953 kez okundu
 
Fiyatını adeta ikiye katladı
Korona virüs tedbirleri kapsamında berber dükkânlarının kapalı olması en çok tıraş makinesi satıcılarına yaradı.
ÖZEL HABER Haberi
Fiyatını adeta ikiye katladı

Korona virüs tedbirleri kapsamında berber ve kuaför salonlarının geçici olarak kapatılmasının ardından kendi işini evinde halletmek isteyen vatandaşlar soluğu tıraş makinesi satıcılarında alınca satışlarda adeta patlama yaşandı.

Piyasada düşük fiyattan satışa sunulan tıraş makineleri fiyatlarını adeta ikiye katlarken makine satıcıları ise durumdan oldukça memnun kaldılar. Taleplere yetişmeye çalıştıklarını söyleyen satıcılar bu defa ürünün temin ederken yüksek fiyatlarla karşılaştıklarını belirttiler.

Vatandaşların tıraşlarını evlerinde yapmak zorunda kaldıklarını belirten satıcılar, bu nedenle insanların tıraş makinelerine adeta akın ettiklerini söyleyerek; “koroma virüs önlemleri kapsamında ilk etapta insanlarla birebir sosyal mesafeye bakılmaksızın tıraş hizmeti vermek zorunda kalan berberlerin ve kuaförlerin geçici bir süreliğine kapatılması tıraş makinesi satışlarımızın artmasına neden oldu.

Bizler bir ayda çok sayıda tıraş makinesi satışı gerçekleştirdik. Fakat bu defa da ürünü bizlere temin eden toptan firmalar ithal ürünlerin fiyatlarını arttırdığını ve bu nedenle bizlerinde bu makineleri yüksek fiyatlardan almamıza neden oldular.

Bizler ne kadar ucuz satarsak eğer inanıyoruz ki vatandaşlara daha iyi hizmet vermiş olacak ve bununla birlikte biraz kazanç elde etme imkanına sahip olmacağız. Fakat ne yazık ki ürün artık bizlere daha yüksek fiyatlardan gelmeye başladı.

Tezgahlarımızda daha önceleri 25 TL’den satışını gerçekleştirdiğimiz en ucuz tıraş makinesini bu defa 35 ila 40 TL arasında satmaya başladık. Vatandaşlar bizlere haklı olarak tepki gösteriyorlar. Fakat bu bizim elimizde olan bir durum değil. Bizler satışını yaptığımız ürünlerin aynısını eski fiyatlardan yerine koyamıyoruz.

Toptan satış gerçekleştiren firmalar bizlere makinelerin daha yüksek fiyatlardan geldiğini bu nedenle piyasaya da artmış olan fiyatlardan sunmak zorunda olduklarını söylüyorlar. Düşük olması bizler için daha iyi bir durumdu. Fakat ne yazık ki bizlerinde düşük fiyatlardan alma gibi bir şansımız yok.

Aldığımız makinelerin üzerine cüzi bir kar payı koyarak satışını yapmak zorunda kalıyoruz” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı