“Gençlerimizin tutumu kulübümüzü rencide etmiştir”
Haber
07 Ekim 2020 - Çarşamba 16:17
 
“Gençlerimizin tutumu kulübümüzü rencide etmiştir”
Transferin son gününde 25 isimle anlaşan Şanlıurfaspor, yeni transferlerin ardından altyapıdan yetişip son iki sezonda maddi imkansızlıklara rağmen takımı yalnız bırakmayan gençlerin kovulduğu haberlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
SPOR Haberi
“Gençlerimizin tutumu kulübümüzü rencide etmiştir”

Misli.com 2.lig beyaz grupta mücadele eden Şanlıurfaspor, transfer döneminin son gününde 2 yılın ardından transfer tahtasını açmıştı. Transfer tahtasının açılmasının ardından 23 dış 2’de iç olmak üzere toplam 25 transfer yaparak yeni bir yapılanmaya giden sarı yeşillilerde işler yolunda gidiyor demeye kalmadan yeni bir problem ortaya çıktı.

 

YENİ PROBLEM KONUSU: ALTYAPIDAN BAZI FUTBOLCULAR KOVULDU İDDİALARI

Geçtiğimiz iki sezon içerisinde birçok sıkıntılarla boğuşan ve kapanması düşünülen Şanlıurfaspor’da son yapılan başkanlık seçimiyle birlikte başkanlık görevine gelen Emin Yetim yönetimi, kulübün üzerindeki kara bulutları dağıtmak ve kulübü ligde tutmak adına transfer tahtasını açtı. Açılan transfer tahtasının ardından 25 transfere imza attıran Şanlıurfaspor yönetimi, bu kabuk değiştirme sürecinde 25 futbolcu, teknik heyet ve masörler için tesislerde oda açmak isterken 1 buçuk sezondur takımın formasını giyen altyapı futbolcuları kulübün tesislerinden gönderdi.

 

SERHAT GÖK DUYURDU!

Yapılan transferlere yer açabilmek için bazı altyapı oyuncularını tesisten gönderen Şanlıurfaspor’un bu tavrını duyuran isim tesislerden gönderilenler arasında bulunan Serhat Gök oldu. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla sitemini belirten Serhat Gök, “Galatasaray’ın çocuklarına sahip çıkacağınıza kendi çocuklarınıza sahip çıksaydınız keşke” ifadelerine yer verdi. Şanlıurfaspor'un 2001 doğumlu futbolcusu Serhat Gök'ün “Güzel memleketimin Nemrud insanları” başlığını attığı Instagram paylaşımı şöyle, “Galatasaray’ın çocuklarına sahip çıkacağınıza kendi çocuklarınıza sahip çıksaydınız keşke. Bize yavan ekmek onlara bal kaymak. Memleketimizin takımı Şanlıurfaspor için aç, susuz kaldık 20 saat karda kışta yol gittik gücümüzün yettiği kadar sahada basmadık yer bırakmadık sakatlandık elimizden tutan olmadı ilacımızı kendimiz aldık milletin ağzında kötü oyuncular olarak adlandırıldık sustuk hep gıkımız çıkmadı, yırtık kramponlarımızı görmezden geldiler. Bizim sadece istediğimiz bir bardak su ile bir parça ekmek bugünki gördüğümüz muamele ekmeği de boğazımızda bıraktı suyu da… çok teşekkürler”

 

ŞANLIURFASPOR’DAN AÇIKLAMA: “HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Son iki gündür sosyal medya ve medya yayın organlarında gündeme gelen bazı futbolcuların tesislerden kovulduğu haberlerine Şanlıurfaspor’dan açıklama geldi.  Gelen tepkilerin ardından kulübün resmi sosyal hesabı üzerinden açıklama yapma gereği duyan Şanlıurfaspor yönetimi konuya ilişkin gündemdeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti. Yapılan açıklama şöyle, “Son iki gündür bazı sosyal medya ve medya yayın organlarında çıkan bazı futbolcularımızın tesislerden kovulduğu haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Yaklaşık 2 yıldır kulübümüzün içinde bulunduğu maddi problemler nedeniyle alt yapıdan profesyonel yaptığımız cefakâr futbolcular sahaya çıkmış ve Şanlıurfaspor’u temsil etmişlerdir. Şanlıurfa’da futbolcu olmak isteyen herkesin formasını giymek istediği Şanlıurfaspor kulübüne hizmet eden gençlerimizin sosyal medyada yayınladıkları bazı paylaşımlar kulübümüzü derinden üzmüştür ve kendilerine yakışmamıştır. Malumuz kulübümüz yıllardır çok kötü bir durumda ve sahipsizlikten amatör lige düşme noktasına gelmiş bir kulüptü. İşin aslına gelinecek olursa alt yapımızda oynamış ve kulübüm durumu karşısında profesyonel yaptığımız gençlerimiz geçen yıldan bu yana Şanlı takımlarına hizmet etmişlerdir. Bu sezon başı yapılan çalışmalar neticesinde kulübümüzün transfere engel borcu ödenmiş ve takımımız tekrar eski günlerine dönme yolunda adımlar atmıştır.”

 

“GENÇLERİMİZİN TUTUMU KULÜBÜMÜZÜ RENCİDE ETMİŞ DURUMDADIR”

Genç futbolcular tarafından yapılan paylaşımlara da değinen Şanlıurfaspor yönetim ekibi açıklamanın devamında “Bu vesile ile gençlerimizin yaptığı paylaşımlara cevap vermek gerekirse;

Şanlıurfa dışından yeni gelen yaklaşık 25 futbolcu teknik heyet ve masörler için tesislerde oda açmak zorunda kaldık. Tesislerde oda sıkıntısı olduğu için yönetim kurulumuzdan gençlerimiz ile bir toplantı yapılmış ve kendilerine izah edilmiştir.Gençlerimizin odalardan çıkmama talebi karşısında gençlerimizin odaları boşaltmaları istenmiştir.Kulübümüzün şuan sözleşmeli futbolcuları olan gençlerimizin bu tutumları karşısında kulübümüz yöneticileri kendilerini kırmadan tesislerden ayrılmalarını istemiş fakat bu durum karşısında tepki ile karşılaşmışlardır.Yönetim kurulumuzun talebi doğrultusunda kendilerine antrenör eşliğinde antrenman yapmaları da programlanmış gençlerimizin tutumu kulübümüzü rencide etmiş durumdadır.” ifadelerine yer verdi.

 

“HER KULÜPTE OLAĞAN OLAN BİR FUTBOLCU SİRKÜLASYONUNUN BİR SEYRİDİR”

Açıklamanın son bölümünde genç futbolcuların kulüpten talepleri olduğunu ve Şanlıurfaspor’u alacakları karşısında TFF’ye şikayet edeceklerini belirtiklerini aktaran Şanlıurfaspor yönetimi, Gençlerimizin yönetimimize talepleri arasında “Bu futbolcuları niye aldınız, biz zaten 12-13 kişiydik 12 futbolcu alsaydınız bizde burada kalırdık. Aralarında oynardık” “Galatasaray’dan futbolcu getireceğinize bize değer verseydiniz, Şanlıurfaspor’u alacaklarımız karşısında TFF’ye vereceğiz gibi sert bir şekilde talepleri olmuş olup, yine bu durumda yönetim kurulumuz tarafından kulübün geleceği ile ilgili açıklamalarda bulunulmuştur. Habuki biz kendi evlatlarımızı hiçbir karşılık beklemeden Şanlı formayı giydiklerini düşünüyorduk. Yönetim kurulumuz tarafından futbolculara takınılan tavır anormal bir tavır olmayıp her kulüpte olağan olan bir futbolcu sirkülasyonunun bir seyridir.” İfadeleriyle açıklamasına son verdi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı