Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 09:32 Bu haber 3174 kez okundu
 
Haliliye “Canla Başla” kaldırımları yeniliyor!
Haliliye Belediyesi, kenar mahallelerde köstebek yuvasına dönen yolları yapmak yerine, şehrin merkezindeki Bahçelievler Mahallesinde bulunan kaldırım taşlarını eskidiği bahanesiyle söküp yenisini taktı. Duruma tepki gösteren vatandaşlar ise, “Belli ki burada birilerine rant mı sağlanıyor? Bu ülkede kaldırım işi denince arkasından bir müteahhide peşkeş çekme işi olduğunu belediyeler sayesinde anladık” dediler.
ÖZEL HABER Haberi
Haliliye “Canla Başla” kaldırımları yeniliyor!

Türkiye genelinde borçlu belediyeler arasında yer alan Haliliye Belediyesi, borçlarını görmezden gelip elindeki mevcut paraları da israf etmeye devam ediyor. Belediye, mevcut ve tertemiz kaldırımları kırarak yerine yenisini döşetiyor. Bahçelievler Mahallesinde yaklaşık 2 yıl kadar önce, vatandaşların yağışlı havalarda kaymaması için kiremit rengi üzeri tırtıllı parke taşlarla döşenerek yenilenen ve halen tertemiz yapıldığı günkü gibi olan kaldırımlar, eskidiği bahanesiyle kepçeler vasıtasıyla kırılıp parçalanarak söküldü. Ardından yerine yeni kaldırımlar yerleştirildi.

Vatandaş şaşkın

Bahçelievler Mahallesi sakinleri ise, Haliliye Belediyesinin, borçlarını görmezden gelip elindeki mevcut paraları da israf etmeye devam etmesine bir anlam veremediklerini belirtiyorlar.

İsraf etmenin haram olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, “Belediyemiz birkaç yıldan beri yeni olan mevcut kaldırımları kırıp dökerek yerine yenilerini yaptırıyor. Peki, kaldırımlarımıza ne olmuştu ki yeniliyor. Büyültme yâda küçültme gibi bir durum da yok. Bizler Belediyenin bu çalışmalarına bir anlam veremiyoruz. Para çoksa borçlarını ödesinler, uygun yerleri istimlâk edip otopark yaptırsınlar. Neden yeni yolların yapılmasına ağırlık verilip çabuklaştırılmıyor da, ihtiyaç olmamasına rağmen güzelim kaldırımlar yıkılıp yeniden yapılıyor. Şanlıurfa genelindeki kaldırımlarımız ‘Yap-Boz’ tahtasına döndü. Belediye istediği gibi evirip çeviriyor. Milletin parasını çarçur ediyorlar. Acaba burada birilerine rant mı sağlanıyor? Bu ülkede kaldırım işi denince arkasından bir müteahhide peşkeş çekme işi olduğunu belediyeler sayesinde anladık. Milletin parasını çarçur etmek israftır, haramdır. Malı, dinin ve mürüvvetin uygun görmediği yerlere dağıtmaya israf denir. Mürüvvet, faydalı olmak, iyilik yapmak arzusudur” ifadelerini kullandı.

Fethi Yavuztürk'ün haberi...

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı