Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 11:09 Bu haber 779 kez okundu
 
Hasta ve hasta yakınlarının soğuk bekleyişi
Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde bekleyen hasta ve hasta yakınlarının soğuk havada hastane sırası beklemeleri objektiflerimize yansıdı.
ÖZEL HABER Haberi
Hasta ve hasta yakınlarının soğuk bekleyişi

800 Yataklı Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde bilindik görüntüler eksilmeden devam ediyor. Hastane bahçesinde bekleyen hasta ve hasta yakınlarının soğuk havada hastane sırası beklemeleri objektiflerimize yansıdı.

Hastanenin tam teşekküllü yapıldığını fakat hasta bekleme alanlarının yetersiz olduğunu belirten vatandaşlar, özellikle öğlen arasında birçok hasta ve hasta yakının hastane içerisinde yeterli oturma alanın olmaması nedeniyle hastane bahçesinde soğuk havada beklemek zorunda kaldıklarını belirttiler.

Soğuk algınlığı şikayetleri ile hastaneye geldiklerini belirten Vatandaşlar; “Kış mevsimi ve malum soğuk havalar nedeniyle birçok insan hastaneye soğuk algınlığı ve üst solunum yolu enfeksiyonları şikayetlerinin yanı sıra grip şikayetleri başta olmak üzere çeşitli hastalıklar nedeniyle burada bulunmakta.

Hasta yoğunluğunun oldukça yüksek olduğu 800 Yataklı Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi hastalara yeterli ölçüde hizmet verememekte. Sabah saatlerinde birçok doktorum kapısının önü adeta tabiri yerinde ise mahşeri kalabalıklarla dolu.

Doktorların birçoğu hastaları sadece dinleyerek anlattıkları şikayetler doğrultusunda muayene ediyor. Birçok doktor ise hasta yoğunluğu nedeniyle hemen tahliller isteyerek hastanın detaylı muayenesini yapamadan yollamak zorunda kalıyor.

Buna ek olarak birde hastanenin öğlen arası tatilinde ise hastaların birçoğu koridorlarda yeterli oturma alanı olmayınca soğuk havada hastane bahçesinde beklemek zorunda kalıyor. Oysaki koridorlarda oluşturulacak olan bekleme alanları olmuş olsaydı hastalar başta olmak üzere kimse dışarıda beklemek zorunda kalmazdı.

Hastanenin yapısı bu konuda oldukça müsait. Yetkililerin bir an önce bu konuda hızlı bir şekilde hastalara yönelik bekleme alanları oluşturması gerektiği kanısındayız. Aksi takdirde hastalarımızın hali harap olacaktır” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı