Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 08:34 Bu haber 854 kez okundu
 
Hastanelere çadırlı karantina alanları yapılıyor
Şanlıurfa’da bulunan devlet hastanelerinin bahçelerinde oluşturulan çadırlarda gelen hastalara ilk müdahale ve korona virüs ateş testi uygulamaları yapılıyor. Şüpheli hastalar karantinaya alınıyor.
ÖZEL HABER Haberi
Hastanelere çadırlı karantina alanları yapılıyor

Korona kâbusu devam ediyor. Devlet hastanelerinde üst düzey önlemler uygulanmaya başlandı. Şanlıurfa’da bulunan devlet hastanelerinin bahçelerinde oluşturulan çadırlarda gelen hasta ve hasta yakınlarına ateş ölçümü testi yapılıyor. Yüksek ateşli hastalara hemen müdahalede bulunularak korona testlerinden geçiriliyor.

Alınan tedbirlerin insan sağlığı açısından son derece önemli olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, hastanelerin teyakkuz halinde bulunmalarından oldukça memnun. Yapılan uygulamaların halk sağlığı için önemli olduğuna dikkat çeken vatandaşlar; “Korona kabusu alabildiğince tehdit oluşturmaya devam ediyor.

Dünya genelinde büyük bir kaos ortamı hakim. Tüm devletler olayın ciddiyetinin son anda farkına varmaya başladılar. Korona en tehlikeli özelliği hızlı yayılması ve kronik hastalarda şiddetle kendini göstermesi ve sonucunda ölümün kaçınılmaz olması.

Ülke olarak geç kalmış değiliz. Devletimizin almış olduğu önlemler oldukça ciddi ve hafife alınacak önlemler değil. Bu nedenle korona virüsünden korunmamızın en önemli yolu evde mümkün olduğunca evde kalmak ve temizlik kurallarına uymak.

Toplum olarak Hastanelerde kurulan bu karantina alanların de uygulanan kurallara uymamız gerekiyor. Sağlık çalışanlarına zorluk çıkartmadan ve verilen talimatları harfiyen yerine getirmemiz sağlığımız açısından çok önemli. Talimatlara uymak ve söylenenleri yerine getirdiğimiz takdirde bu beladan oldukça çabuk kurtulabiliriz.

Bu sayede korona tehlikesi bizleri çok fazla etkilemeyecektir. Bizler özellikle yaşlılarımızı seven bir toplumuz. Yaşlılarımız bizim için son derece önemli. Özellikle 65 yaş ve üstü kişilerin sokağa çıkmasını istememizdeki gayemiz onların sağlığını düşünüyor olmamızdan kaynaklanıyor. Onların da bu konudaki önlem ve uyarıları dikkate alarak hareket etmeleri kendi sağlıkları açısından olumlu olacaktır” şeklinde konuştular.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı