'İçme suyu' bulamayan mahallelerimiz var
Haber
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 09:28
 
'İçme suyu' bulamayan mahallelerimiz var
CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Hilvan ilçesi için TBMM'de araştırma önergesi verdi.Aydınlık, “Hilvan’da sulamayı bırakın 'içme suyu' bulamayan mahallelerimiz var” dedi.
GÜNDEM Haberi
'İçme suyu' bulamayan mahallelerimiz var

Mehmet ASLAN/

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık,Urfa’nın sorunlarını Meclis gündemine taşımaya devam ediyor.Aydınlık, son olarak Hilvan’daki içme suyu ve ilçe devlet hastanesinde şikayetleri dile getirdi.

  Vekil Aydınlık, "Hilvan ilçemizle alakalı son günlerde ciddi şikayetler almaya başladık. Özelikle İlçe Devlet Hastanesi'nde genel cerrahi, göz ve ortopedi uzmanlarının eksikliği,  hijyen kurallarına uyulmadığı, tuvalet ve lavaboların aşırı kirli olduğu, yatarak tedavi gören hastalarımızın kaldığı odaların bakımsız olduğu yönünde şikayetler var. Sağlık Bakanlığı ve İl Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla sorunların net tespiti ve çözümü için Sağlık Bakanına soru önergemizi gönderdik” dedi.

Sorunların takipçisiyiz

Aydınlık şöyle konuştu: “Ayrıca Hilvan Sulama Projesi resmen hayal olmuş durumda. Bu projenin 2019 yılında bitirileceği taahhüdü eski bürokratların ve eski belediye başkanlarının sözlerinde kaldı ne yazık ki.Ne var ki sulamayı bırakın 'içme suyu' bulamayan mahallelerimiz var, olan yerlerde ise suda ciddi bir koku olduğu vatandaşlarımız tarafından bize iletiliyor. Hilvan'da 'içme suyu arıtma tesisinin' yapılması çok mu zor?  Bütçelere ayrılan milyarlarca liralar nerelere harcanıyor? Elbette bunları sorgulayacağız. Kanalizasyon ve yağmur suyu kanalları ise başlı başına bir dert. En ufak bir kuvvetli yağışta evler ve iş yerleri taşkınlarla karşılaşıyor. O nedenle Çevre ve Şehircilik Bakanlığının alanına giren bu konularda da ilgili bakan Sayın Murat Kurum'a soru önergemizi gönderdik. Bu ve bunlara benzer bir çok konuda oldukça şikayet var. İki Bakana göndermiş olduğumuz soru önergelerinin dışında Hilvan İlçesi'nde yaşanan tüm sıkıntıların araştırılması için Araştırma Önergemizi TBMM Başkanlık Divanı'na sunduk. Şunu net bir şekilde ifade etmeliyim ki:  Hepsinin bir bir takipçisiyiz. Son örnek olarak nasıl ki Ceylanpınar Devlet Hastanesi'nde yaşanan sıkıntıların çözülmesine vesile olmuşsak, bunları da bir bir çözeceğiz:"

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı