Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 08:37 Bu haber 822 kez okundu
 
İşkur önünde yığılmalar oluştu
Sağlık Bakanlığının işçi alımı konusundaki ilanının ardından Şanlıurfa İşkur Müdürlüğü önünde yığılmalar oluştu. Müdürlüğe gelen vatandaşlara müracaatların internet üzerinden yapılacağı bilgisi verildi.
ÖZEL HABER Haberi
İşkur önünde yığılmalar oluştu

Sağlık Bakanlığı 32 bin personel alımı başvuru süreci dün başladı. Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere, 18 bin sözleşmeli sağlık personeli, 14 bin ise sürekli işçi alımı gerçekleştirilecek. Sürekli işçi alımı başvurusu İŞKUR, sağlık personeli alımı başvuruları ise yayımlanan kılavuz ile ÖSYM AİS ekranı üzerinden yapılacak. ÖSYM kılavuzu ile sürekli işçi alımı ve sağlık personeli alımı başvuru şartları, kadro ve branş dağılımı da belli oldu.

Yurt genelinde alınan korona virüs tedbirleri nedeniyle insanların yığılmalar oluşturdukları kamu binalarında iş yoğunluğunun azaltılması ve hastalıkların yayılmasını önlemek amacıyla işkur müdürlüklerinde yapılan işlemler durduruldu.

Sağlık bakanlığının ilan ettiği personel alımını İşkur üzerinden yapacağını belirtmesinin ardından, Şanlıurfa işkur müdürlüğü önünde yığılmalar oluşmaya başladı. Görevli güvenlikçilerin uyarılarıyla alımların işkur internet sistemi üzerinden gerçekleştirileceğinin öğrenen vatandaşlar soluğu telefon ve internet Caferlerinde aldı.  

Sağlık Bakanlığının, işçi alımının büyük bir umut oluşturduğuna dikkat çeken Şanlıurfalı vatandaşlar, sayının yetersiz olduğunu ve bu sayının arttırılması gerektiğini belirterek şöyle konuştular; “Sağlık Bakanlığı elinde bulunan personelin yetersi olduğunu yeni fark etti.

Oysa ki, bu alımların geçtiğimiz yıllarda yapılmış olması gerekirdi. Fakat buna rağmen yinede geç kalınmış değil. Bu gün dünyayı tehdit eden korona virüs salgını tüm insanlığı tehdit eder hale geldi. Hızlı bulaşmalar ve hızlı ölümler sağlık alanlarında yığılmalara neden olmaya başladı.

Sağlık bakanlığının ülke genelinde alımını gerçekleştireceği personeller bu konuda adeta can suyu olacaktır. Sağlık yükü paylaşılmış olacak ve bu sayede aynı zamanda istihdam oluşturulacaktır. Bununa birlikte aynı zamanda Allah korusun ilerleyen yıllarda olası daha farklı bir hastalıkta da personel sayısının yeterli olmasıyla müdahalelerde de geç kalınmayacaktır” şeklinde konuştular.                                 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı