Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 08:49 Bu haber 509 kez okundu
 
İstinat duvarı çöktü
Bahçelievler mahallesinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından yapımı gerçekleştirilen kütüphanenin alt yapı kazı çalışmaları esnasında sabah saatlerinde çöken istinat duvarı bir araca zarar verirken kaldırımda hasara yol açtı. Sabah saatlerinde yaşanan olayda kimsenin zarar görmemesi büyük şans olarak değerlendirildi.
ÖZEL HABER Haberi
İstinat duvarı çöktü

Olay, cumartesi sabah erken saatlerinde Bahçelievler üçgen park civarında yaşandı. Bahçelievler mahallesinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından yapımı gerçekleştirilen kütüphanenin alt yapı kazı çalışmaları esnasında sabah saatlerinde çöken istinat duvarı bir araca zarar verirken kaldırımda hasara yol açtı. Sabah saatlerinde yaşanan olayda kimsenin zarar görmemesi büyük şans olarak değerlendirildi.

Sabah saatlerinde büyük bir gürültü duyan vatandaşlar bölgeye geldiklerinde inşaat alanında istinat duvarının çöktüğünü ve kaldırımda bulunan billboard tabelalarının yolda park halinde bulunan bir aracın üzerine düşerek zarar verdiğini gördüler.

Belediye fen işleri müdürlüğü tarafından bölgede alınan güvenlik önlemlerinin ardından zarar gören aracın kaldırıldığını söyleyen Ahmet Altun, herhangi bir can kaybının olmayışı ve kimsenin zarar görmemesinin büyük bir şans olduğunu söyledi.

Altun; “olay sabah saatlerinde meydana geldi. Bölgede yapılan çalışmalarda istinat duvarının yapılan çalışmalara dayanmamasının ardından büyük bir gürültü ile çöktü. Biler hemen bölgeye geldik ve zarar gören kimsenin olup olmadığını araştırdık.

Çok şükür herhangi bir vatandaşın bir zarar görmediğini gördük. Olayın sabah saatlerinde olması olası bir facianın oluşmasına engel oldu. Yetkililere haber verdik ve belediye yetkilileri bir an önce alanda güvenlik önlemi alarak çevreye vatandaşların yaklaşmasını engelledik.

Zarar gören araç hemen bölgeden alındı. Çekilen güvenlik şeridinin ardından yüklenici firma bölgede düzenleme çalışmalarını başlattı. Bu alanda yapılan inşaat çalışmasında bir gençlik kütüphanesi yapılacak. Fakat ne yazık ki çalışmalar esnasında inşaat alanının hemen yanında bulunan istinat duvarının çökmesi çalışmaların aksamasına neden oldu.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı