Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 14:14 Bu haber 4684 kez okundu
 
Karaköprü Belediyespor’dan SKANDAL transfer!
Şanlıurfa’yı 3. Ligde temsil eden Karaköprü Belediyespor yeni yönetim kurulu, skandal olarak değerlendirilecek ve uzun bir süre kamuoyu gündemini meşgul edecek olan skandal bir transfer yaptı.
SPOR Haberi
Karaköprü Belediyespor’dan SKANDAL transfer!

Şanlıurfaspor’un kötü gidişatının yanı sıra yüklü bir borç batağında olmasından dolayı olası kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalmasından dolayı alternatif olarak Karaköprü Belediyespor’un yönetim, renk, logo ve isim değişikliği ile birlikte desteklenerek başarıya ulaşılması hedefleniyordu. 17 Ocak tarihinde kongreye giden Karaköprü Belediyespor, bu kongrede yönetim değişikliğine gitti.

 

Yönetimin ilk icraatı hoca değişikliği

Karaköprü Belediyespor’un kongrede seçilen yönetiminin ilk icraatı takımın teknik direktörü Hüseyin Dağ’ın görevine son vermek oldu. Hoca değişikliğinin de zamansız yapılması ve yerine profesyonel anlamda fazla başarısı olmayan İhsan Karabulut’un getirilmesi spor kamuoyunda tepkiyle karşılandı. Zamansız yapılan teknik adam değişikliği ve tercih edilen teknik direktör Karabulut’un başarısının olmaması yönetime yapılan acemi yorumlarının artmasına neden oldu.

 

Karaköprü Belediyespor’dan skandal transfer!

Karaköprü Belediyespor’da yapılan hoca değişikliğinden dolayı yönetime olan tepkiler dinmemişken yeni yönetim Türkiye tarihinde eşi benzeri görülmemiş skandal bir transfere imza attı. Yapılan bu skandal transferin süresinin 4 aylık olması, transfer edilen futbolcunun 28 yaşında yeni profesyonel olması, 18 yaşında Gaziantep 2. Amatör kulüplerinden Şahinbey Mertspor’da ilk kez amatör lisans çıkarması ve lisans çıkardığı tarihten bugüne kadar ilk kulübü tarafından hiç vize yapılmamış olması yani o günden bu güne amatör de olsa hiç resmi maç oynamamış olması, 10 yıldır hiç resmi maç oynamayan bir kişinin 10 yıl sonra maç oynamadan profesyonelliğe atmasından dolayı olayın başka türlü yorumlanmasına neden oldu.

 

Bu transfer neden açıklanmadı?

Yeni yönetim yaptığı hoca değişikliğini ve yaptıkları futbolcu transferlerini kamuoyuna servis etmesine rağmen 10 yıldır futbol oynamayan ve futbol oynamadığı halde Karaköprü Belediyespor ile 4 aylık profesyonel sözleşme imzalanan Tolgahan Nurhak’ın transferi kamuoyuna açıklanmadı. Bütün transferlerini kamuoyuna tanıtan yönetimin Tolgahan Nurhak’ın transferini neden açıklamadığı, sözleşme süresinin neden 4 aylık olduğu, 10 yıldır resmi anlamda futbol oynamayan biri ile hangi kriterlere göre sözleşme imzalandığı, bu transferin hangi amaçla yapıldığı, bu kişinin Karaköprü Belediyespor’da futbol oynayıp oynamayacağı spor kamuoyu tarafından merak ediliyor? Karaköprü Belediyespor yönetiminin kamuoyu tarafından merak eidlen bu sorulara nasıl bir cevap vereceği de ayrıca tartışma konusu oldu.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
ş -->
Haber Yazılımı