Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 13:17
 
Kaya'dan Kurban Bayramı mesajı
Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya'dan Kurban bayramı mesajı.
GENEL Haberi
Kaya'dan Kurban Bayramı mesajı

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya Kurban Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Kaya'nınyayınladığı mesaj şu şekilde "Yüce Allah’ın inayetiyle Kurban Bayramı’nı idrak edeceğimiz bu mübarek günlere ulaşmak nasip oldu. Toplumsal yardımlaşmanın önemini milletçe çok daha da iyi kavradığımız bu zor günlerde Kurban Bayramı, biz Müslümanların birbirimizle olan kardeşlik bağını hatırlamamız, bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı ve hassasiyetlerimizi yeniden değerlendirmemiz için vesile olacaktır.

Maneviyatın ve muhabbet duygusunun yoğun bir biçimde hissedildiği müstesna günlerden olan Kurban Bayramı, oğlu İsmail’i hiç düşünmeden Allah yolunda feda etmeye hazır İbrahim Peygamber (A.S)’nin aziz hatırasını gösteren bir rahmet esintisidir. Müslümanların kutsal toprakları ziyaret ederek Hac farizalarını yerine getirdiği zaman dilimi içindeki Kurban Bayramı; ruhen, zihnen ve bedenen Yaradan’a teslimiyetin vasıtasıdır.

Malumunuz üzere Koronavirüs salgını nedeniyle Kabe-i Muazzama ve Harem-i Şerif ziyarete kapatıldı. Bu bayramı Müminlerin Allah’ın beytini aşk ile yeniden tavaf edeceği günler için dua ile geçireceğiz. İnşallah nice bayramları sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamayı Hak Teâla cümlemize nasip eder.

Özellikle son haftalarda artan terör saldırıları sonucu şahadete yürüyen kahramanlarımızın artarda gelen haberleri ile sarsıldık. Başta aziz şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz olmak üzere tüm Âlem-i İslam’ın Kurban Bayramını kutlar, sevdikleriyle birlikte huzurlu bir bayram geçirmelerini, sağlık içinde nice bayramlara kavuşmalarını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım."dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı