‘Kimse önlem almıyor’
Haber
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 12:07
 
‘Kimse önlem almıyor’
Sarayönü’nde bulunan PTT şubesinde yoğunluk her geçen gün artıyor. İşlem yaptırmak için gelen vatandaşlar sabahın ilk ışıkları ile kuyruğa girmeye başlıyorlar. Şube çalışanlarının korana testinin pozitif çıkması vatandaşları tedirgin etti.
ÖZEL HABER Haberi
‘Kimse önlem almıyor’

Vatandaşlar çeşitli işlemler için sabahın ilk ışıklarında PTT önünde sıraya girmek zorunda kalıyor.

Son günlerde Şanlıurfa’da artan virüs vakalarından biride PTT çalışanlarında çıktı.

Günde neredeyse 300-400 işlem yapan PTT’de çalışanları geçirdikleri rahatsızlık sonucu hastanede yaptırdıkları korana virüs testleri pozitif çıktı.

 

“Sabah namazını kılıp geldim”

PTT’de işlem yapmak isteyen Ahmet Ak sıranın kendisine zor gelmediğini ve sıkıntı yaşamamak için sabah nazmını kılıp geldiğini dile getirdi.“Daha önceden birkaç sefer burada sırada bekledim ama hava sıcak olduğundan dolayı burada fazla bekleyemedim bende bu sefer işlemi yapa bilmek için sabah namazımı kılıp geldim, ama buradaki sıra çok uzun benim işlemim bitti gidiyorum ama en arkadaki adam bu sıcakta sıranın gelmesini nasıl bekleyecek daha önceden buraya bir çözüm bulunmuştu, çözümün tekrar bulunmasını yetkililerden istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

‘Sosyal mesafeyi umursayan yok’

Sarayönü PTT Şubesi'nin önünde aralarında hiç mesafe olmadan metrelerce kuyruk oluşturan vatandaşlar, uzun süre sıranın kendilerine gelmesini bekledi. Sıcaktan bunalan vatandaşlar arasında zaman zaman sıradan dolayı tartışmaların gerçekleşen şubede, vatandaşlar sosyal mesafenin hiçe sayıldığı PTT kuyruğuna bir çözüm bulunmasını istedi. “ Buraya sabahın 5’inde geldik ama halen sıra bize gelmedi buradaki kimse anlayışlı değil sosyal mesafeyi kimse göz önüne almıyor herkes dip dibe sürekli burada sıradan dolayı tartışmalar çıkıyor. Güvenlik güçlerimizden Allah razı olsun onlarda ayırmasalar burada hastalık rekoru kırılacak duyduğumuza göre şubede görev alan çoğu memur virüse yakalanmış adamlar bu durumdan nasıl korunsun biz kendimizi sırada bile koruyamıyoruz” ifadelerini kullandılar. 

 

‘Kimse önlem almıyor’

Şanlıurfa’nın çeşitli bankalarında bayram sonrası uzun kuyruklar olmaya başladı bankalarda işlem yapmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Sosyal mesafeni hiçe sayıldığı kuyruklarda vatandaşlar virüs kapmanın endişesinde “mecburiyetten burada kuyruğa giriyoruz ama kimse burada virüse aldırmıyor mesafe gözetip maskelerini bile düzgün takmıyorlar virüsün son zamanlarda Urfa’da çoğalmasının sebebi önlem almayanlardır.” Şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı