Kırıkçı, “Herkesi kucaklayan siyaset yapacağız”
Haber
15 Mart 2021 - Pazartesi 13:24
 
Kırıkçı, “Herkesi kucaklayan siyaset yapacağız”
Geçtiğimiz ay Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanlığına seçilen Abdurrahman Kırıkçı, basın mensupları ile biraya gelerek kentin sorunları ve çözümleri hakkında bilgi verdi.
GÜNDEM Haberi
Kırıkçı, “Herkesi kucaklayan siyaset yapacağız”

Ulusal ve yerel medya mensuplarının katıldığı toplantıya Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Kadın kolları Başkanı Demet Saatçi Güven ve İl başkan yardımcıları katıldı. Kırıkçı toplantıda, göreve gelişinin 1. Ayını değerlendirmenin yanı sıra, Şanlıurfa’ya yapılacak yatırımlar, ildeki sorunların çözümü ve Ankara temasları, Koronavirüsle mücadelede Ak Parti Hükümetlerinin salgına karşı yürüttüğü mücadele, İnsan hakları eylem planı, ekonomik reform paketi ve bilgilendirmelerde bulundu. Ayrıca teşkilat çalışmaları, Ankara temasları, DEDAŞ sorunu, çiftçilerin talepleri, GES Çalışmaları, Şehir Hastanesi, Hızlı Tren, GAP Projesi, Eğitimde gelinen son nokta, sağlıkta gelinen son nokta, Aşılama konusunda Şanlıurfa'daki son durum konularında samimi açıklamalarda bulundu.

 

“Amacımız halka hizmet etmektir”

Düzenlediği basın toplantısı Şanlıurfa’ya yapılacak yatırımlar, ildeki sorunların çözümü ve Ankara temasları hakkında bilgilendirmede bulunan Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, “Ak Parti olarak temel hedefimiz, yekvücut olup bu kente hizmet etmektir. Bu konuda milletvekillerimizle birlikte hem enerji sorununda hem eğitim konusunda Ankara’da beraber hareket ettik. Bizim amacımız halka hizmet etmektir” dedi.

 

“Herkesi kucaklayan siyaset yapacağız”

 Temel hedeflerinin yeni bir siyaset vizyonu üretmek olduğunu ifade eden Kırıkçı,  “Nasıl ki yerelde gönül belediyeciliği diye bir kavram varsa bizde de siyaset olarak hem yerel yönetimlerin hem siyaset mekanizmasının sınırlarını doğru belirlemek ve bunun üzerinde kentte yeni bir siyaset vizyonu üretmek üzere bir çalışmanın peşindeyiz. Arkadaşlarla bunun müzakerelerini yapıyoruz. Siyasetin sert estiği illerden birisindeyiz. Biz kenti kucaklamak adına siyaseti daha yumuşak bir şekilde daha itibarlı bir çizgiye taşımanın niyetindeyiz. Kavgadan uzak, ötekileştirmeden uzak, herkesi kucaklayan bir siyaset anlayışı içerisinde olacağız” dedi.

 

“GES Projesinin takipçisi olacağız”

Şanlıurfa ile ilgili çözülmesi gereken konuların olduğunu ve bu noktada Ankara’da temaslarda bulunduğunu belirten Kırıkçı, bu toplantıların verimli geçtiğini anlattı. Ankara’da çiftçilerin kendi elektriklerini üretmeleri noktasında bir tekliflerinin olduğunu dile getiren Kırıkçı, “GES teklifimiz oldu. Ancak Bakanlık yasal bir engel olduğunu söyledi. Bizler de bu engelin yasayla aşılabileceğini söyledik ve bu konuda da ısrarlı olduk. Bakanımızın talimatıyla inşallah GES mevzusu torba yasayla çözülmüş olacak. Bunun takipçisi olacağız” diye ifade etti. Kırıkçı, eğitimdeki sıkıntılarla ilgili bakanlıkta görüşmelerde bulunduklarını ve tablet konusunda destek istediklerini belirtti.

 

Şehir hastanesinin temeli atılıyor

“Sağlık Bakanlığımızı ziyaretimiz oldu. Şanlıurfa Şehir Hastanesi’nin işlemleri tamam, bitmiş. Yüklenici firma hazırlığını yapıyor. Çok kısa bir zaman içerisinde biz Mart ayı içerisinde bekliyoruz artık orada inşaat, şantiyeye başlamış olacağız.” Sözleri ile şehir hastanesinin temelinin atılacağının müjdesini veren Kırıkçı, “Eyyübiye 400 yataklı devlet hastanesi mevzusu vardı. Bakanlık bu konuda şunu söyledi: Eğer biz Şehir Hastanesini yaparsak Eyyübiye 400 yataklı şuanda 800 yataklı hastaneyi yapamayız. Bizim şehir hastanesiyle ilgili vaadimizi biraz esnek tutun, biz önce Eyyübiye Devlet Hastanesini yapalım, daha sonra da şehir hastanesini yapalım. Bu nedenle 2 yıllık bir gecikme oldu” Dedi.  

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı